Pressavaalien loka lentää kohta

Saapas nähdä mitä demut on kehittänyt Niinistön mustaamiseksi. Reilulla pelillä Lipposella Demokratian irvikuvalla ei ole mitään toivoa mutta kuten jäättenmäkijupakka osoitti niin Demareiden hampaat jauhavat Niinistönkin siilipuolustuksen sohjoksi.

Jäätteenmäki joutui eroamaan vuodettuaan USA-Lippos keskusteluja kun taas Paavo vuosi CIA:lle jatkuvasti mitä Halonen ja Putin keskustelivat.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eikä tarvi kaukaa hakea sitäkään joka survoi suomalaiset ilman turhia kansanäänestyksiä tähän miljardisten eu-tukipakettien suohon.
Öykkäri Paavalillehan sekin kai luetaan vaan ansioksi, niinkuin ne kirjalliset tuotoksetkin joiden luomistyötä varten varten piti eduskunnasta varata oma siipi avustajineen eläköityneelle valtiomiehelle, oikeaksi intelligentsian pyhätöksi.
Aiheitahan riittäisi ilman tekaistuja lautakasoja tai muita törkymielikuvituksen tekeleitä.
Merkillinen immuniteetti kuitenkin suojelee tätä herraskaisuutta tavoittelevaa outoa työväen keisaria.

Äänestä

paavo on jotenkin niin vastenmielinen että sitä en äänestä vaikka kuolisin.
Sama juttu saulissa lapsivamoineen joten taidan ihan kiusalla äänestää VASEMMISTO ehdokasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MungoPaavo kirjoitti:

Saapas nähdä mitä demut on kehittänyt Niinistön mustaamiseksi. Reilulla pelillä Lipposella Demokratian irvikuvalla ei ole mitään toivoa mutta kuten jäättenmäkijupakka osoitti niin Demareiden hampaat jauhavat Niinistönkin siilipuolustuksen sohjoksi.

Jäätteenmäki joutui eroamaan vuodettuaan USA-Lippos keskusteluja kun taas Paavo vuosi CIA:lle jatkuvasti mitä Halonen ja Putin keskustelivat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu