http://www.uusisuomi.fi/raha/115288-uusi-jyrahdys-suomelle-–-”toimitte-vaarin” tämäkö on euroopan tiivistämis politiikkaa ollaanko suomelta viemässä ITSEMÄÄRÄÄMISOIKEUS??????????????????????????? Tämä touhuhan on niinkuin N kirjaimella alkavien tyyppien toiminta 1940luvulla kohta ei ole edes sananvapautta ja teemme vaan sitä mitä Berliinistä meille karjutaan!!!
Mitä tämä on?
ulos eusta nyt!,,,
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Joko huomasit että suurpääoma sanelee ehdot heti kun velkavuori
kasvaa?
Tarvitaan oma raha joka ei ole velkaa suurpääomalle heti syntyessään, niinkuin Euro ja dollari ovat. (www.ajanhenki.com)
Italiassa piskuinen 550 henkilön kylä julkaisi jo aikeensa julkaista OMA RAHA kansalaisten käyttöön protestina suurpääoman ryöstöretkille kotimaassaan:
Jutussa sanat väännetään tietysti epämääräiseksi hömppälauseeksi kuten "kylä protestoi itsekuria". Suurpääoma nimittäin omistaa Reutersin ja median joka toistaa reutersin sanelemat sallitut uutiset.
http://www.reuters.com/article/2011/08/29/us-austerity-principality-idUSTRE77S39B20110829?
PS. viime aikoina sodat ovatkin olleet sellaisia valtioita vastaan jotka ovat pitäneet hyvää huolta kansalaisistaan, kuten Libya, ja heidän itsenäistä valuuttaa vihataan koska se antaa valtaa paikalliselle pitää omaisuus itsellään, pois parin globalistisuvun hyppysistä.
Aatun henki näyttää edelleen elävän herrakansan puheissa