Kontulalle tiedoksi

Kun kerran puolustelet näitä kalasatamassa asustelevia "rosvoja" niin ota himaas ne kaikki asumaan. Sulla on ollut kaksi vuotta aikaa hoitaa asia, mutta et ole tehnyt yhtään mitään. Nyt sitten yrität kerätä irtopisteitä, mutta vesiperän vedät se on varma juttu.
Pysyttele vaan seksissä, äläkä tuppaa asioihin joista et ymmärrä.
852
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

"kaksi vuotta ollut aikaa, mutta et ole tehnyt mitään"

Jotenkin kuulostaa Vasemmistoliiton normaalilta toiminallata.

Äänestä

Tätä se on vasurien politiikka. Ääntä kyllä pidetään, mutta mitään ei saada aikaan. No kaippa siellä ulkomaanmatkalla

Äänestä

Pienpuolue ei demokratian olosuhteissa oikein pysty päätöksiin jotka sitoisivat hallintoa. Ideat pitää valita siten, että ne voidaan kaupata tuloksellisesti enemmistölle.

Nyt kun vasurit uskalsivat hallitukseen on heillä edes pieni mahdollisuus saada asioitaan esille opposition nolla vaihtoehtoon verrattuna.

Demokratia kunniaan.

Äänestä
  • Vasurit sai kiltin napinpainajan osan. Jo Jykä tästä muistutti!
    Lässytät, kuin Siimes!

    Äänestä

  • voi sinua kirjoitti:

    Vasurit sai kiltin napinpainajan osan. Jo Jykä tästä muistutti!
    Lässytät, kuin Siimes!

    Hallituksessahan asia selvitetään monelta kantilta, harkitaan eri näkökulmia ja sen jälkeen äänestetään. Tämän äänestyksen tulos on hallituksen kanta ja sitä kutsutaan demokratiaksi.

    Valitettavasti lienee niin, etteivät laitavasemmalla kulkevat ja kommunistit oikein ole vieläkään oivaltaneet demokratian periaatteita. Se on kuitenkin ainoa tie teillekin nousuun jos nyt sellaista edes teille tulee.

    Äänestä

Ennen vasurit ajoivat Suomessa Neuvostoliiton etuja. Nyt kun NL on kadonnut niin ajetaan ulkomaalaisten romanien etuja. Koska tulee Suomen kansa mieleen?

Äänestä
  • Mitä hittoa silläväliä YK:sta ja sen mielipiteestä?? Eihän sellaista valtiota olekkaan jossa ei olisi YK:n mielestä valitettavaa..
    Samanlainen harhainen utopia kuin "maailma ilman rajoja", miksi sitten Oikeassa Maailmassa esim ovissa ja autoissa on lukot?
    Jos kerran lähtökohtaisesti ihminen hyvä? En ymmärrä ??

    Äänestä

Samanlainen puhuva pää, kuin Viitanen (sd.).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pois rosvot kirjoitti:

Kun kerran puolustelet näitä kalasatamassa asustelevia "rosvoja" niin ota himaas ne kaikki asumaan. Sulla on ollut kaksi vuotta aikaa hoitaa asia, mutta et ole tehnyt yhtään mitään. Nyt sitten yrität kerätä irtopisteitä, mutta vesiperän vedät se on varma juttu.
Pysyttele vaan seksissä, äläkä tuppaa asioihin joista et ymmärrä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu