Oletko käynyt Kytäjä - Usmin metsäalueella?

ELO10

Kytäjä - Usmin metsäalueen käyttötutkimus

Hyvinkään kaupunki, Kytäjän kartano ja Hyria koulutus Oy selvittävät Sveitsinpuiston, Kytäjän ja Usmin metsäalueen virkistyskäyttöä. Tutkimus on osa matkailun edistämishanketta.

Alueiden käyttöä selvitetään nettikyselyllä, ja toivoisimme että järjestöjen edustajat vastaisivat lyhyeen kyselyyn. Voit vastata kyselyyn myös yksityishenkilönä. Vastaaminen vie pari minuuttia.


Tutkimus avautuu seuraavaa linkkiä klikkaamalla. Mikäli linkki ei toimi, kopioi osoite selaimen osoitekenttään.

http://www.webropol.com/P.aspx?id=559750&cid=94749855

Terveisin
Hyria
ELO10

2

390

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • emili-a

      Kävin pari vuotta sitten Kytäjän alueella jossain luontopolku alueella, merkittyjä reittejä. Kaunis paikka, lampineen ja grillipaikkoineen. Reitti alkoi lupaavasti mutta merkinnnät katosivat heinikkoon ja käännyin takaisin etten eksyisi.

      Eniten ihmettelin sitä roskan määrää, tyhjiä makkarapaketteja, mehupurkkeja, kaljakorkkeja, lasinsiruja, tulenteko paikkoja ties missä. Kallioon jää ikuinen jälki nuotiosta. Pitääkö aikuisille ihmisille sanoa erikseen että tuovat roskat tullessaan roskikseen, eivätkä jätä niitä polulle? Metsään ei jätetä mitään roskia.

    • älkää viitsikö höpöä

      Usmin puolella nyt vielä metsääkin jäljellä, mutta siellä kartanon puolella ei muuta kuin hakkuuraiskiot ja motot harventaa viimesiä tureikoita. Se siitä luontokohteesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      131
      3099
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      40
      2951
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      105
      1341
    4. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      135
      1057
    5. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1047
    6. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1037
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      60
      977
    8. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      959
    9. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      41
      777
    10. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      22
      763
    Aihe