Hei.
Olen töiden takia muuttamassa Tuusulaan. Olen sanut todella tarpeekseni siitä että täällä Espoon Suvelassa somalit metelöi naapurissa joka yö, ja irakilaiset huutaa ja möykkää aivan järjettömästi yläkerrassa myöskin öisin.
Kumpikaan perhe ei ilmeisesti käy töissä kun kaamea melu alkaa aina n. klo 22 ja loppuu vasta aamulla. Nukkuvat vissiin päivisin kun päivällä/illalla on hiljaista. Näitä ei edes voi häätää koska monikulttuuri on niin ihanaa.
Juuri tätä haluaisin välttää tulevaisuudessa (olisi mukava nukkuakin yöllä), ja ajattelin kysyä onko Tuusulassa jotain aluetta johon EI kannata muuttaa, toisin sanoen aluetta missä on runsaasti somaleja tai irakilaisia.
Tiedosta Kiitollinen Töissä Käyvä Henkilö
Onko Tuusulassa somaleita tai irakilaisia ?
14
888
Vastaukset
- kauhusta kaxnelosena
Tilanne Tuusulassa on menossa pikkuhiljaa samaan suuntaan. Muutamia on jo näkynyt.
Odottelemme pelonsekaisin tuntein varsinaista ryöppyä. - kokemusta löytyy
Toivottavasti ei satu tuusulalainen syrjäytynyt sinun naapuriksesi. Kyllä kantasuomalaisetkin osaavat metelöidä.
- nofly
...tai vapaalla oleva lentotoimihlö, joka kuluttaa ah niin runsasta vapaa-aikaansa nauttimalla verovapaita tuliaisiaan?!
- Petuniina
Olen asunut Tuusulassa 10 vuotta enkä ole montaa mamua nähnyt. Siispä tervetuloa!
- sdsdfsf
No pari mustaa miestä olen nähnyt tuusulassa, olivat kai eksyneet tai jotain. Tuusulassa ei ole vuokra-asuntoja lusmuille, siitä johtuu ettei ongelmaihmisiä(edes suomalaisia juopppoja tms) oikei näy.
- idiootit..
Hahaahh, jopas vitsikkäällä päällä olit! :D Tarkoitan siis Tuusulan juopottomuutta, hahahaha en saa tälle naurulle loppua! Siellä ei muuta olekaan kuin huonosti kasvatettuja kakaroita ja juoppoja!!!
Niin ja aloittajalle: turkkilaisia asuu, mutta sehän ei sua haittaa kun kysyit vain somaleista ja irakeista ;))) - naurajaaah
idiootit.. kirjoitti:
Hahaahh, jopas vitsikkäällä päällä olit! :D Tarkoitan siis Tuusulan juopottomuutta, hahahaha en saa tälle naurulle loppua! Siellä ei muuta olekaan kuin huonosti kasvatettuja kakaroita ja juoppoja!!!
Niin ja aloittajalle: turkkilaisia asuu, mutta sehän ei sua haittaa kun kysyit vain somaleista ja irakeista ;)))Muolimaa kiertäneenä kyllä tiedän minkälaista on alueella jossa oikeasti on juoppoja tai runsaasti maahanmuuttajia/narkkareita jne.
Tuusula on ihan lintukoto. Missä niitä ns. juoppoja on? Ei paljoa näy, hiljasta on ainakin minun mielestä. Tietenkin jos vertaa johonkin lapin erämaahan ni siihen verrattuna on hirveä ryysis ja aivan hirmuisesti juoppoja, mutta jos vertaa vaikka jo Järvenpäähän ni Järvenpää on kyllä levottomampi kun siellä on enempi kapakoitakin ja paikkoja missä nuoriso voi notkua. - ugh.
naurajaaah kirjoitti:
Muolimaa kiertäneenä kyllä tiedän minkälaista on alueella jossa oikeasti on juoppoja tai runsaasti maahanmuuttajia/narkkareita jne.
Tuusula on ihan lintukoto. Missä niitä ns. juoppoja on? Ei paljoa näy, hiljasta on ainakin minun mielestä. Tietenkin jos vertaa johonkin lapin erämaahan ni siihen verrattuna on hirveä ryysis ja aivan hirmuisesti juoppoja, mutta jos vertaa vaikka jo Järvenpäähän ni Järvenpää on kyllä levottomampi kun siellä on enempi kapakoitakin ja paikkoja missä nuoriso voi notkua.jäke onkin kaupunki, tuusula on kunta. vissi ero!
- hellehattupattu
ugh. kirjoitti:
jäke onkin kaupunki, tuusula on kunta. vissi ero!
Näin on! Tuusulasta suurin osa on peltoa ja metsää.
- Make50
ugh. kirjoitti:
jäke onkin kaupunki, tuusula on kunta. vissi ero!
Ja Järvenpäässä on Kaupunginjohtajakin näitä julkijuoppoja.
- Kunnan johtaja
Tuusulassa on paljon alkoholisoituneita ihmisiä joista iso osa asuu kunnan vuokra-asunnoissa.
- Reaalimaailma.
Ei ole suomessa ensimmäistäkään laaksoa ei kukkulaa, missä edes muutama mökki, etteikö vähintään yksi alkoholisti löydy. Ja jos löytyy yksikin holisti, ei hän viihdy yksin vaan haalii kavereikseen muita juoppoja. Taas on kööri koossa.
- Eino Kello
Reaalimaailma. kirjoitti:
Ei ole suomessa ensimmäistäkään laaksoa ei kukkulaa, missä edes muutama mökki, etteikö vähintään yksi alkoholisti löydy. Ja jos löytyy yksikin holisti, ei hän viihdy yksin vaan haalii kavereikseen muita juoppoja. Taas on kööri koossa.
Törkeää rasismia, Somalit ja muut ovat Suomen onneksi.
- Ei raideyhteyttä
Eipä pahemmin pistä silmään. Muutama mamu pyöriskelee, virolaisia on rasittavan paljon, mutta niinhän niitä on nykyään joka paikassa. Mitään keskittymää en ole havainnut.
Kolme vuotta sitten tehtiin siis sama temppu Vantaalta kaupungin vuokra-asuntojen vierestä, ei saisi mikään mahti muuttamaan takaisin sinne tai edes Vantaalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121431
Se helpottaisi oloa jos
Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin881297Palsta kysely..
Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott1351043- 68964
- 39897
- 71863
- 97857
- 75846
Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa
Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.54822Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun
Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että39774