Nalle hunajapurkilla..

korpisoturi-75

Pitäisikö jotain tehdä?.. UPM:n ja Nordean hallitusten puheenjohtaja Wahlroosin tilipussi taas paisuu oikein järkyttävästi, kun on laittanut porukkaa pihalle oikein urakalla!..

Kummankin yrityksen kurssithan ovat ilmoitusten jälkeen olleet varsinaisessa nousukiidossa ja tämä tietysti tietää Nallukalle muhkeita bonuksia niin osaketuloina kuin optioinakin. Tässä on mielestäni eräs mies, joka ansaitsisi mielestäni "Suomen epäisänmaallisin henkilö"-tittelin ihan varauksetta.

Myös muut ovat heränneet hiljalleen pohtimaan samaa aihetta;

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/huomenta-suomi-sakn-johtaja-vaatii-bjorn-wahlroosin-omaisuutta-takavarikkoon/art-1288411034514.html

18

95

    Vastaukset 18

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Entfuehrung

      Miehestä voi olla vaarassa tulla Suomen Hanns-Martin Schleyer. ( 1977 )

    • lopullinen ratkaisu

      henki pois ...

    • Ymmärtämätön här

      En ole sellaisen yli-ideologisen resurssitalouden perään, mutta jotain tälle nykyiselle pörssimeiningille täytyisi tehdä. Rahaa yritetään tehdä rahalla, inhimillisten tragedioiden syntyminen tekee gutaa suurille osakkeenomistajille yms mukavaa. Maailmankauppa jatkukoon, mutta mihin oikeasti tuota rahan tekemistä rahalla tarvitaan?

    • osakkaana olen

      Kiitos Nalle!
      Tienasin tänään kymmeniä tuhansia, kun heitit tyhjäntoimittajia ulos.

      • raakkuna1

        Väitätkö että Nordean pankin virkailijat ovat olleet tyhjäntoimittajia, jotka ansaitsee potkut työstään. Niin minä väitän että olet yks kirottu osakkeilla sumpliva tyhjäntoimittaja maassamme. Salut.


    • Täh?

      Kuka jäisi kaipaamaan häntä?

    • afgasdgsd

      jos yleinen vittumaisuus olisi rikos, wahlroosilla olisi elinkautinen.

      • Buntta oli SIKA

        Isäänsä tuleepi: BUNTTAAN
        Keplotteli Wätrsilän jutuilla aikoinaan...

        Buntta muistutti erehdyttävästi sikaa sikari suupielessä
        nimimerkillä. Buntan nähnyt ja oksentanut


    • Tri.Sorbus-Nappo

      Ihmeen kauan kyseinen mulkkuhurri on välttynyt murhayrityksiltä.

    • Mökelö_

      Mihin pankkiin kannattaisi vaihtaa? Ei täältä järkivastauksia saa, mutta kysynpä silti.

      • Ehken kannattaa vaihtaa pankkiin, joka ainakin tällä hetkellä on täysin suomalainen. Löytyy niitä.


      • Osuuspankki...

        taitaa olla edelleen kokonaan suomalainen ja "asiakkaidensa omistama", vaikka kai sielläkin johtajat kuppaa asiakkaita.

        Itse en nuorena saanut sieltä asuntolainaa, joten jäi asunto kokonaan hankkimatta, mutta enpähän ole ollut kusessakaan velkojen takia.

        http://fi.wikipedia.org/wiki/Osuuspankki_(yhtiömuoto)

        Vähiten tarvitsi pankkitukea.


    • ???????

      Nallella on punaiset silmälasit...

    • lisää RAHAA

      Ja punaiset farkut. Onko se niitä miehiä?

    • paholaisen renki

      nalle on paholaisen pauloissa, demoni-hirviö. Hän joutuu vastaamaan teoistaan muiden ihmishirviöiden tapaan ns. viimeisellä tuomiolla.

      Ei auta sitten rahakasat, linnat, jaguaarit jne.

    • Fyysisesti hakee

      rahansa pois nordeasta niin luulen että on tehnyt sen minkä yksi ihminen voi, siis noin laillisesti.

    • huono on

      Omahyväinen, ahne ja ylimielinen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      357
      1106
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      748
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      37
      696
    4. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      49
      590
    5. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      41
      588
    6. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      533
    7. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      321
      501
    8. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      19
      481
    9. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      75
      471
    10. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      22
      459
    Aihe