Pitkämäki karsiutui

Mutta pitihän se väkisin kisoihin mukaan saada, sentään Pitkämäki.

"Voitti silloin joskus jossain jotain" näyttää olevan tärkein valintakriteeri kun kisoihin lähetettäviä valitaan.

Kaivaakohan ne Nurmen ja Vireenin haudasta olympialaisiin?

http://yle.fi/urheilu/lajit/yleisurheilu/mm_yleisurheilu_2011/2011/09/live_pitkamaki_jaa_ulos_finaalista_2837099.html
651
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Pyydän anteeksi aivopieruani, Lasse Viren elää edelleen.

Vinkki olympiakomitealle ;)

Äänestä

Pitkäjorma valittiin vanhoilla näytöillä kisoihin. Suomessa riittää kisamatkaan se, että on joskus heittänyt keihästä pitkälle.

Äänestä

No, ei kai tuo ollut vaikea arvata, koska Pitkämäellä mycoplasma bakteeri. Samainen bakteeri tuhosi mm. Koivurannan uran. Jos valitaan sairaita kisaan, ei voi odottaakaan, että kovin hyvää menestystä tulisi. Kuka jaksaa sairaana kovin hyviä suorituksia tehdä?

Äänestä
  • Mistä luulet löytäväsi terveen, mömmöttömän urheilijan?

    Äänestä

itse Tero kertoi kesällä ,että vointi on hyvä ja jokin penkkipunnerrustuloskin oli lähes sata kiloa,jokin pään takaa maasta tempaisu....joo-o mutta kun se tuskin parantaa heittämistä.
Toisaalta eräs urheilumies sanoi jo pari vuotta sitten ,että ellei tälle rääpäleelle saada reippaasti lihasmassaa päälle ,niin kuivuminen on selviö...näinhän on käynyt.
Siis pituuteensa nähden TP on ruipelo - ei lahjakkuudella heitetä loputtomiin.
TP:n tulostaso on tippunut melkein 15 metriä, ei tietoakaan 90-93 metrin vetäisyistä takavuosien tyylliin.
Mutta menepä nyt tälle Kankaan maestrolle opettamaan jotakin....

Äänestä

RUUSKASESTA UUSI PÄÄVALMENTAJA

Äänestä

Kommentoi aloitusta


. kirjoitti:

Mutta pitihän se väkisin kisoihin mukaan saada, sentään Pitkämäki.

"Voitti silloin joskus jossain jotain" näyttää olevan tärkein valintakriteeri kun kisoihin lähetettäviä valitaan.

Kaivaakohan ne Nurmen ja Vireenin haudasta olympialaisiin?

http://yle.fi/urheilu/lajit/yleisurheilu/mm_yleisurheilu_2011/2011/09/live_pitkamaki_jaa_ulos_finaalista_2837099.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu