alennustila

asiaa seurannut5

nyt on tultu naisten jääkiekon loppusuoralle joukkue kerrallaan lopettaapääkaupi unkialueella ei enää ole kuin yksi joukkue sm/divari
harrastajia olis varmaan enemmänkin mutta ei ole joukkueita johtuen siitä
että kateus ja tyhmyys tiivistyi noin viisi /kuusi vuotta sitten jos divari joukkueella
oli joitakin lupaavia nuoria pelaajia ne piti lobbata pois puolessavälissä
kautta katteettomila lupauksilla niin SMjoukkueilta/liitolta sanottiin pelaajalle
ei oo asiaamaajoukkueesiin jos pelaa divarissa niin niitä nuoriaotettin penkin päähän istumaan usea lopetti vuoden kahden kuluttua tämä on lopputulos
vanhat pelaajat pelaa SMää jopa sellaiset jotka jo5vuotta sitten ei pärjännyt
divarissa eivätkä vieläkään osaa haluttin vain harrastaa loppu häämöttää

6

532

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiekko mimmi

      Espoon kiekkoseuran naisilla tuntuu olevan kova porukka suomi-sarjaan, veikkaan että pääsevät divari karsintaan / divariin. Piti meinaan kiirettä heitä vastaan, loistava joukkue, täynnä nuoria pelaajia.

      Niin että kyllä sitä tulevaisuuttakin sieltä löytyy, niin ei pk-seudun naiskiekko ihan kuolemassa ole, tulevaisuuttakin löytyy.

    • eihyvääpäivää5

      Pitäisiköhän siunki "asiaa seurannut" keskittyä vaan niiden omien "sankareiden" kasvattamiseen. Tunnetusti siinä on ihan tarpeeksi sarkaa.

    • Määvaan...

      Lähes kaikilla "naisten" suomi-sarjan joukkeilla näyttää olevan keski-ikä alle 20.v.....pääasiassa pelaajat ovat 1993-1998 syntyneitä.

      • ...

        Mitä sitte? Mammaliigat on kato eriksee... Ja kyllä 18v voisi jo naiseksi kutsua


      • törööö

        Onha niitä vanhuksiaki joukkueissa, ja parempi vaa että nuoremmat myös saavat vastuuta,, jos siiis pysyvät mukana


    • vanhempi kiekkoilija

      On meitä vanhempiakin,entisiä sm:n tason pelaajia suomisarjassa..emme ota niin tosissaan asiaa,mukava pelamista ja rakkaan harrastuksen parissa pysymistä :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      199
      4303
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      99
      2853
    3. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      20
      2816
    4. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      89
      2626
    5. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      152
      2337
    6. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      50
      2257
    7. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      33
      2087
    8. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      2051
    9. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      137
      1941
    10. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      85
      1939
    Aihe