Tyhmääkin tyhmemmät porilaiset!!

LukkoFAN.

Täällä Raumalla on jo pitkään naurettu mm typerille porilaisille jotka ottavat harjoitusottelut tosissaan! Porilaiset myös vetävät kovaa kesätreeniä!!!

Raumalla otetaan kesä rennosti terassilla ja bissellä. Kesän harkkapeleistä ei saa kunniaa tai pisteitä, joten kesällä voi levätä. Rankka kuntokuuri alkaa heti tammikuussa jolloin tosipelitkin alkavat. Porilaiset saavat vuorostaan istua terassilla/bissellä maalis-huhtikuussa kun lukkolaiset hallitsevat kaukaloa ja punttisalia.

9

187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Juha822222

      oletko varma lol ?= (: ....mitäs jos se hyvä treeni uppoaa kehoon ja ulosmittaa parhaan tuloksen kauden lopussa ja Raumalaiset jää nuolemaan näppejään, kun putoaa eka kierroksella???

      Rauman Lukon perusongelma ollut valmennuksessa ja pelaajahankinnat ei aina parhaasta päästä.
      jotain muutosta pitää tehdä hallintoon, johtoon.

      En teilaa tätä joukkuetta kokonaan, mahdollisuuksia on tulevaisuudessa napata Kultaakin mikäli tilanne muuttuu. (:

      Terveiset Raumalaisille täältä Pohjanmaalta.
      teidän joukkio pieksäisi mun kotikaupunkini ryhmän 100-0 lol.

      • LukkoFAN.

        Älä sössötä! Mitä Lapissa muka tiedetään jääkiekosta tai lihaksista? Tule Raumalle niin saat tietää molemmista. Jääkiekosta pelipäivinä ja lihaksista kun näet minun kulkevan kadulla ilman paitaa kesät talvet.

        130 kg penkistä! Tavaa lukema tarkkaa, poju. Olen YLIVOIMAINEN!


      • Juha82222
        LukkoFAN. kirjoitti:

        Älä sössötä! Mitä Lapissa muka tiedetään jääkiekosta tai lihaksista? Tule Raumalle niin saat tietää molemmista. Jääkiekosta pelipäivinä ja lihaksista kun näet minun kulkevan kadulla ilman paitaa kesät talvet.

        130 kg penkistä! Tavaa lukema tarkkaa, poju. Olen YLIVOIMAINEN!

        Joo kova sana penkistä toi 130 kiloa perkele!!
        ite saan 96 kiloa ilman suurempaa treeniä
        mut veikkaan että en saa noin kovaa lukua vaikka treenaisin enemmän.

        Hieno mies!!

        jääkiekossa pelkillä lihaksilla ei pärjätä silti, pitää olla myös ajattelukykyä ja taitoa mitkä usein teilataan Suomalaisessa jääkiekossa koska täällä uskotaan vähän liikaa ehkä vieläkin pelkkään fysiikkaan ja himoharjoitteluun.
        Ruotsalaiset on laiskempia treenaamaan mutta silti kokonaiskuvassa yhtä hyviä kuin Suomalaiset pelaajat, mut Ruotsin kaikkein kovin kärki ,kaikkein parhaimmat pelaajat on Suomen parhaimpien pelaajien yläpuolella.


    • Makkarapaisti

      Siitähän se Lukon hyvä harjoitusmatsivire johtuukin, pelien tärkeydestä..

      Mikäs tekosyy sitten löytyy kun eka matsi päättyy 6-1 ässille?

      • PATA 10

        Moi LukkoFAN. Itse en perust harkkapeleille sit pätkän vertaa. Tosi pelit ja tulosvastuu alkaa ensi viikol. Yksi juttu vielä. Älä yleistä. Ei tääl kaikki hehkut harkkapeleil. Toinen pointi sit viel. Kyl siel Rauman suunnassaki varmaan joku hehkuttaa HARKKAPELEILLE.


      • LukkoFAN.
        PATA 10 kirjoitti:

        Moi LukkoFAN. Itse en perust harkkapeleille sit pätkän vertaa. Tosi pelit ja tulosvastuu alkaa ensi viikol. Yksi juttu vielä. Älä yleistä. Ei tääl kaikki hehkut harkkapeleil. Toinen pointi sit viel. Kyl siel Rauman suunnassaki varmaan joku hehkuttaa HARKKAPELEILLE.

        Älä sinä harkkaPELLE sössötä! Yhtä asiaa en yleistä: nostan 130 kg penkistä. Raumalla 130 kg penkistä on harvinaista ja Porissa täysin ennenkuulumatonta.


      • LukkoFAN.

        Mikä sille on tekosyy että minä nostan 130 kg penkistä ja sinä et?


    • Vittuuntunut

      Ei ihme. Pataljoonaan on pesiytynyt kateus ja kaksinaamaisuus. Hame päälle joka "ämmälle".

    • ---

      no mikäs siellä nyt on?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      229
      2987
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      11
      1679
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      6
      1357
    4. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      103
      1216
    5. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      127
      1194
    6. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      75
      1127
    7. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1042
    8. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1025
    9. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      947
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      135
      932
    Aihe