Libyalaiset luulivat saavansa autuuden

jahdatessaan naton tuella gaddaffin tropolista. Nyt tulevat nokkamiehet käskivät heidän palata kotikontuvilleen, eli savimajoihin takaisin. Tavallisen tallaajan elämä ei muutu sen kummemmaksi, jollei vielä huonommaksi, sillä savimajatkin on taas korjattava alusta asti. Työtähän siellä riittää pienellä palkalla niinkuin suomessakin, kun ovat kaiken pommittaneet hajalleen.Sellaista on amerikan demokratia.
1283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Suomikin alkaa avustamaan pian sodan runtelemaa libyaa eli me veronmaksajat.

Äänestä
  • Kiinan miljardien Asekapuat Gaddafille = WW3?! Kiinahan oli just myymässä libyaan miljardien aseet kun Nato meni pilaamaan. Olisiko tässä motiivi Kiinalle tuhota jenkki-imperiumi viimeistä kiveä myöten??

    Äänestä

Tätä aikaa tullaan muistamaan öljysotien aikana, kun suvereeneilta valtioilta ryöstettiin niiden luonnonvarat. Ns. vapaus ja demokratia ovat propagandaa ja roskaa.

Äänestä

Libyalaiskapinallisen haastattelu. Kohdassa 51 s hän sanoo "most people support Gaddafi", eli se siitä kansan mielipiteestä.
http://www.liveleak.com/view?i=4ff_1314795938
Suurin osa Libyalaisista tukee Gaddafia! Miksi?

Äänestä

Kovin kiireesti Ranskakin tunnusti kapinalliset. Öljyä tankkereilla Ranskaan vaan.

Äänestä

Kun tällä palstalla näkyy olevan kova kampanja mollata muslimeja ja kuinka he ovat tehneet ties mitä voisi vastapainoksi kirjoittaa vaikka näin; KRISTITTY NATO TAPPAA MUSLIMEJA LIBYASSA.

Äänestä
  • Ei-kristityt satanistit ryöstävät maat öljystä. Mitään kristinuskon kans tekemistä, vaan pelkkää ahneutta ja rahanhimoa. Nämä ovat Raamatun vastaisia voimia.

    Lue satanisteista, joita löytyy paljon USA:n sotateollisuuskompleksista:

    http://www.debunkingskeptics.com/forum/viewtopic.php?t=125

    Äänestä

.........

Äänestä

Kommentoi aloitusta


veteraani 88 kainuu kirjoitti:

jahdatessaan naton tuella gaddaffin tropolista. Nyt tulevat nokkamiehet käskivät heidän palata kotikontuvilleen, eli savimajoihin takaisin. Tavallisen tallaajan elämä ei muutu sen kummemmaksi, jollei vielä huonommaksi, sillä savimajatkin on taas korjattava alusta asti. Työtähän siellä riittää pienellä palkalla niinkuin suomessakin, kun ovat kaiken pommittaneet hajalleen.Sellaista on amerikan demokratia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu