jahdatessaan naton tuella gaddaffin tropolista. Nyt tulevat nokkamiehet käskivät heidän palata kotikontuvilleen, eli savimajoihin takaisin. Tavallisen tallaajan elämä ei muutu sen kummemmaksi, jollei vielä huonommaksi, sillä savimajatkin on taas korjattava alusta asti. Työtähän siellä riittää pienellä palkalla niinkuin suomessakin, kun ovat kaiken pommittaneet hajalleen.Sellaista on amerikan demokratia.
Libyalaiset luulivat saavansa autuuden
veteraani 88 kainuu
1283
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Suomikin alkaa avustamaan pian sodan runtelemaa libyaa eli me veronmaksajat.
Kiinan miljardien Asekapuat Gaddafille = WW3?! Kiinahan oli just myymässä libyaan miljardien aseet kun Nato meni pilaamaan. Olisiko tässä motiivi Kiinalle tuhota jenkki-imperiumi viimeistä kiveä myöten??
Tätä aikaa tullaan muistamaan öljysotien aikana, kun suvereeneilta valtioilta ryöstettiin niiden luonnonvarat. Ns. vapaus ja demokratia ovat propagandaa ja roskaa.
Miksi Libyaan hyökätään?
http://nwohavaintoja.blogspot.com/2011/09/miksi-libyaan-hyokataan.html
Luulisi tuon jo selvinneen kaikille
Libyalaiskapinallisen haastattelu. Kohdassa 51 s hän sanoo "most people support Gaddafi", eli se siitä kansan mielipiteestä.
http://www.liveleak.com/view?i=4ff_1314795938
Suurin osa Libyalaisista tukee Gaddafia! Miksi?
Kaikki mitä NATO on tehnyt Libyassa ON OLLUT LAITONTA
http://weeklyintercept.blogspot.com/2011/09/everything-that-nato-has-done-in-libya.html
North Atlantic Treaty Organization = NATO Englanniksi
Organisation du traité de l’Atlantique Nord = OTAN Ranskaksi, osuva nimi
NATO ja sotarikokset
http://www.blacklistednews.com/Libya:_NATO_Enabling_War_Crimes/15554/0/38/38/Y/M.html
Nato ottaa kaiken irti minkä saa.
Ja sitten on vielä joitain Suomalaisia jotka haluaisivat kuulua tuohon rosvojoukkoon. No olivathan ne Elsabeth ensimmäisen merirosvotkin jotka ryöstivät Espanjalaisia kultalaivoja samalla asialla. Perinteet velvoittavat.
Kovin kiireesti Ranskakin tunnusti kapinalliset. Öljyä tankkereilla Ranskaan vaan.
Kun tällä palstalla näkyy olevan kova kampanja mollata muslimeja ja kuinka he ovat tehneet ties mitä voisi vastapainoksi kirjoittaa vaikka näin; KRISTITTY NATO TAPPAA MUSLIMEJA LIBYASSA.
Ei-kristityt satanistit ryöstävät maat öljystä. Mitään kristinuskon kans tekemistä, vaan pelkkää ahneutta ja rahanhimoa. Nämä ovat Raamatun vastaisia voimia.
Lue satanisteista, joita löytyy paljon USA:n sotateollisuuskompleksista:
http://www.debunkingskeptics.com/forum/viewtopic.php?t=125
.........
http://youtu.be/aJURNC0e6Ek