Toistaiseksi tuntemattomasta syystä

Julkisten kulkija

9

1121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tutkijalautakuntaan

      Vähän liian sympatisoivaa ja pehmeää otetta. Esimerkiksi maanantain jaksossa kuoli seitsemän ihmistä yhdessä rysäyksessä. Kukaan ei käyttänyt turvavyötä, mikä tuli ilmi vähän niin kuin sivulauseessa.

      Eihän se tietysti omaisten mieltä lämmitä, jos omien haastattelujen lomassa asiantuntija selittää miten meidän Nikopetterillä ei ollut ihan turvallisuusasenteet kohdallaan ja tuli tappaneeksi koko kylän nuorison kerralla. Mieluummin puhutaan huonosta kelistä ja muusta sellaisesta, niin halukkaita omaisia löytyy seuraavaankin ohjelmaan. Aihe on vaikea, mutta voisihan ne omaisten nyyhkytykset jättää poiskin ja kertoa selkeämmin mistä onnettomuudet aiheutuvat.

      • Miksi tarvii kertoa

        itsestään selviä asioita! onnettomuudet johtuvat huolimattomuudesta ja liian suuresta tilannenopeudesta,ei siis ylinopeudesta! eli kun keskitytään ajamiseen eikä muihin asioihin niin ei tapahdu onnettomuuksia.


      • ....
        Miksi tarvii kertoa kirjoitti:

        itsestään selviä asioita! onnettomuudet johtuvat huolimattomuudesta ja liian suuresta tilannenopeudesta,ei siis ylinopeudesta! eli kun keskitytään ajamiseen eikä muihin asioihin niin ei tapahdu onnettomuuksia.

        Tilannenopeus. Siinä on hieno sana jonka merkitystä monikaan ei ymmärrä.

        Tilannenopeus saa ja voi olla mikä tahansa tieosuuden suurimman sallitun ja 1 km/h välillä.

        Jos keskitytään ajamiseen, niin onnettomuuksia ei satu. Heheheee... Jos asiat olisivat noin yksinkertaisia, ei koskaan sattuisi mitään.


    • Ei ollut uusia

      Maanantain jakso oli viimevuotista juttua. Tämänvuotiset päättyivät noihin yllä linkitettyihin. Näköjään edellinen kausi tulee nyt uusintana.

    • getloost.

      Ihme höpinä ohjelma, itse onnettomuuden syystä ei puhuta juuri ollenkaan.

      • krize

        sen takia ohjelman nimi on toistaiseksi tuntemattomasta syystä.. kun onnettumuuden syitä ei tiedetä :D


    • htsghrt

      Tylsää jaarittelua, jota ei viitsi katsoa kuin enintään kerran.

    • Anonyymi

      MITÄ AJAVAT : Huumeissa, humalassa, ja kännykkä kourassa nytkin STOP merkin takas Tahallaan pysähtymättä ja ajavat Rallia tiellä !! Tyhjää on märistä Jarin sisko Toistaiseksi Tuntemattomasta Syystä , jaksossa jossa Kolme loukkaantui ja yksi kuoli Loimaalla.!!

      NOUDATTAISIVAT LIIKENNE SÄÄNTÖJÄ MUUTEN VÄSYKSISSÄ AJAMINEN VASTAA HUMALA TILAA! Jos kuski ois jääny henkin Häntä ois Syytetty Törkeästä Liikenteen vaarantamisesta ja tahallisesta Vahingon tuottamisesta.

    • Anonyymi

      Voi jehna!
      Sivua ei löydy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      13
      1693
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      138
      1686
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      264
      1235
    4. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1088
    5. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      210
      1066
    6. Salainen kastekoulutus

      Millainen on helluntailainen kastekoulutus ja kauanko se kestää ?
      Kaste
      285
      955
    7. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      129
      949
    8. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      3
      897
    9. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      49
      878
    10. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      10
      875
    Aihe