KOHTAAN..Kaikki ne kunnat on liitettävä lähikaupungeihin missä nämä kaksi puoluetta vaikuttaa. Voi hyvä tavaton ei mitään väliä onko kunta hyvin hoidettu vai ei.. tuntuu aivan uskomattomalta että suomessa vallitsee tälläinen henki muu suomi vastaan hallitus.PERUSPALVELUIHIN ei löydy rahaa mutta kreikkaan ja eu:hin löytyy. On turha kuvitella että eu:sta kiitosta teille tulee kun ootte siellä vain supparin asemas. Ei voi muuta sanoa Hallitus Raukka....HALLITUKSELLE OHJE HOITAKAA VAIN SUOMEN ASIOITA SIINÄ TEILLE KYLLIKSI,,,EI SAA KURKOTTAA YLEMMÄKSI JOS EI OSAA.
VOI MIKÄ VIHA HALLITUKSELLA KESKUSTAA JA PERUSSUOMALAISIA
VIHANPITO TAPPAA
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
miksi kaikki veromarkat menee suomen rajojen ulkopuolelle. miksi niitä ei voisi käyttää vain suomalaisten hyväksi
Mitä tekemistä perussuomalaisilla on kuntaliitosten vastustamisen kanssa? Perussuomalaiset KANNATTAVAT kuntaliitoksia, onko se nyt niin vaikea tajuta?
Keskusta on yksin kuntien pakkoliitoksia vastaan.
Minä olen kyllä ainakin Soinin puheista ymmärtänyt että hän puolustaa elävää
maaseutua, kuntaliitokset ovat paikallaan niissä kunnissa joissa on jopa alle
kaksituhatta asukasta ja nekin eläkeläisiä, mistä niitä veroja sitten tulee ja
kuka pitää huolta vanhoista ihmisistä. Onko ajatus että pärjätköön omillaan?
no no eläkeläiset maksaa samoin veroja eläkkeestään niinkuin muutkin tulojensa mukaan..Mitäs kuule eläkeläinen voi pienelle eläkkeelle kun noi liituraita huijarit on pelanneet niitten eläke rahat kreikan ja Amerikan kasinotaloudessa. sinä syy pieniin eläkkeisiin.
ennen kaikkea nuo vanhat ihmiset ovat luonneet nämä puitteet.vapaan suomen.sodat.pula ajat.kurjuudet nähneet..niin nämä nyky retkut....ottaa nyt kaikki herkut itsellkeen.homotkin itsenäisyys päivän juhlassa..olis mielummin pilanneet jonkun muun päivän.kun itsenäisyys päivä juhlat.kaikki suomen vanhat .kuuluu linnan juhliin.itsenäisyys päivän viettoon.muuten tosi juttu.vero rahaa,velka rahaa.menee luvattoman paljon taivaan tuuliin.