Sukupuolia on sopivasti 2.Ei esim.4:ää. Sitten 2 sattuu sopivasti lisääntymään sukupuoliyhteyden avulla. Eikä esim. niin että on vain 1 ja se lisääntyy itsestään.
Sitten kun ne 2 ovat luonteeltaan erilaisia.
Ja kaiketi ilman naisia elämä olisi samaan aikaan liian helppoa että liian vaikeaa. Olisi vähemmän haastavaa.
Tämä on yksi niistä syistä miksi en usko evoluutioteoriaan pidän loogisempana että molemmat sukupuolet on luonut Luoja kuin joku persoonaton evoluutio.
Lisääntyminen ja evoluutio
13
191
Vastaukset 13
Ja kaikessa viisaudessaan se luoja on sitten luonut kaikki ne lukuisat muutkin tavat, joilla eläin ja kasvikunta lisääntyy ja sin' nyt vaan päätät olla mainitsematta niitä tässä, siksi ettet joko tiedä asiasta hevon huitua tai sitten olet näppärästi rajannut alueen "teoriaasi" sopivaksi?
- dgrg
Jos aloittaja olisi jollain tavalla tutustunut genetiikkaan ja geenien yhdistämisen hyötyihin niin hänellä olisi jotain argumenoitavaa mutta koska on pihalla kuin lumiukko niin aivan turhaan taas kreationistille selittää perusasioita, ei hän ymmärrä niitä kuitenkaan.
joten kreationistit häviävät tuonkin asian 100 - 0.
Thaimaalainen Hopearuutana on aika vekkuli ! (TS 6.9.2011)
"Halikonlahden altaista on poistettu tonnikaupalla em. kalaa. Mutta hopearuutana on viheliäinen lisääntymään, sillä naaras kloonaa itsensä eikä koirasta tarvita, Huttunen sanoo."
Etten sanoisi on melko neitseellistä lisääntymista ja samalla paavin oppien kaltaista, ei ehkäisyä.Ihmisen uskonnollisuus ja sosiaaliset suhteet olisivat aika toisenlaiset jos ihminen olisi hermafrodiitti kuten monet etanat tai lisääntyisi yksinkertaisesti jakautumalla! :D
Kaksi sukupuolta on tosi hyvä homma geneettisen perimän sekaantumisen kannalta, mutta ei mitenkään välttämätön."Tämä on yksi niistä syistä miksi en usko evoluutioteoriaan pidän loogisempana että molemmat sukupuolet on luonut Luoja kuin joku persoonaton evoluutio. "
Ei se ole mikään ihme, kun sinä olet harhainen uskovainen ja et ymmärrä evoluutiota. Sukupuolien olemassaolo on erittäin järkeenkäypää evoluution kannalta. Tässä sinulle vihje:
"Meioosin biologinen funktio on ylläpitää geneettistä variaatiota, toisin sanoen meioosi sekoittaa geenejä johtaen hieman vanhemmista poikkeavaan jälkikasvuun. Geneettinen variaatio on keskeistä evoluution ja luonnonvalinnan kannalta."
Lähde:
http://fi.wikipedia.org/wiki/Meioosi
Miksi evoluutio tuottaisi enemmän kuin 2 sukupuolta, kuten sinä ilmeisimmin oletat, että tapahtuisi?
"Sukupuolia on sopivasti 2."
Tuokin on vähän kiistanalainen väite:
"Instead, organisms undergoing isogamy are said to have different mating types, most commonly noted as " " and "-" strains, although _in_some_species_there_are_more_than_two_mating_types_ (designated by numbers or letters)."- 1000sanaa1totuus
"Sukupuolia on sopivasti 2."
Ja tämähän äl jii hoota vituttaa kun hänellä ei ole mahiksia kummankaan edustajien kanssa.
"Eikä esim. niin että on vain 1 ja se lisääntyy itsestään."
Suvuton lisääntyminen:
http://fi.wikipedia.org/wiki/Suvuton_lisääntyminen
Avoin yliopisto:
http://www.avoinyliopisto.fi/
Kirjastot:
http://www.kirjastot.fi/
Jos uskot jumalasi suoneen sinulle aivot, älyn ja kyvyn oppia, niin suosittelen niiden hyödyntämistä. Idiotismillasi vain vahingoitat kristinuskoa ja kylvät kristittyjen mainetta tietämättöminä ja tietoa halveksuvina idiootteina.
"Tämä on yksi niistä syistä miksi en usko evoluutioteoriaan pidän loogisempana että molemmat sukupuolet on luonut Luoja kuin joku persoonaton evoluutio."
Siis et usko kyhäämääsi olkiukkoon evoluutioteoriasta. Olet jo todistanut olevasi täysin kouluttamaton ja tietämätön juntti, joten sinun arviosi tieteellisistä teorioista ovat arvottomia.- N.m.merkk.
uskonto on palvonta ja tiede on uskonto
1 0 -1 - K.R.S.
N.m.merkk. kirjoitti:
uskonto on palvonta ja tiede on uskonto
1 0 -1''uskonto on palvonta ja tiede on uskonto''
Palvotko tiedettä?
- ja videot pyörii
Kymmenen syytä miksi evoluutio on valhetta 100 %
http://www.saarnatuoli.net/?page_id=88- yutyutyutyu
''Kymmenen syytä miksi evoluutio on valhetta 100 %''
Jo tuosta tietää, että linkin video on pelkkää paskaa. - 8&(()¤¤#%&&/
Joko Hovind on päässyt vankilasta? Vai onko herran vanhoja videoita?
- ei-uskis
Aloittajan erhe.
Mikäli kirja nimeltä raamattu olisi jäänyt kirjoittamatta, tai aloittaja olisi syntynyt vaikkapa viidaakkoheimoon, niin samoin hän pohdiskelisi asiaa, mutta sen viidakkoheimon oppirakennelmien pohjalta.
Maailmankuvansa, väitteensä ja "totuutensa" sen pohjalta olisivat täysin erillaiset.
Uskovalle luomisopin kannattajalle on liki yhtä mahdoton oivaltaa evoluutio ja tieteellinen maailmankatsomus, kuin olisi 1700-lukulaiselle ymmärtää ineternettiä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 100812
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.361750Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38576- 63548
- 30546
- 45533
- 66526
Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla
Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei48517Jos se onkin niin
Että me molemmat kaivataan toisiamme. Odotetaan sitä näkemistä. Ollaan mustasukkaisia ja mietitään, että kenen kanssa se27512En minä tule koskaan ottamaan sinuun yhteyttä
Että siinä ole vaan rauhassa ilman minua koko loppuelämäsi ajan.24511