Ihka oikea Natsi lähikuvassa?

559
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

no jos ei hää, nii ainakii
tää
He has always described the decision as the "folly of youth," but a book published last week by journalist Elisabeth Åsbrink quotes Kamprad in an interview last year still hailing the Swedish fascist leader Per Engdahl.

Äänestä

Mitä mieltä jos näkisit kadulla tulevan vastaan oikean natsin, joka on ehkä vastuussa juutalaisten joukkomurhasta. Tervehtisitkö?

Äänestä

Tverin karjala syntyi jo 1600-luvulla, kun Ruotsin kuningas ajoi ortodoksi karjalaiset pois kotiseudultaan, ja siirsi tilalle luterilaisen väestön (nyk. inkeriläiset) Savosta ja Äyräpäästä.

Äänestä

Mutta Hitler ja Kamprad olisivat samanikäisiä?

Äänestä

nykymaailman meno on sellaista että vetäisin heilit natselle jos niitä vain olis valtaa ottamassa.

ja vtuun kaikki toyota varis homot!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ruotsalainen suku kirjoitti:

http://www.thelocal.se/35892/20110901/

ruotsalaiset sukujuuret

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu