Saa sanoa kainostelematta oman mielipiteensä .
KUKA ON ULVILAN MURHAAJA ?
MITÄ MIELTÄ KANSA ?
24129
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Auer tietenkin. Kyseessä lienee fakta eikä mielipide.
Ensin tutkitaan sitten hutkitaan.
Epäilen selkäänpuukkottaja veljeä.
Onpa auerska ollut ahkerana.
että A Auer. Eikä minun vaisto ole valehdellut 50 vuoteen.
veljeä veikkaan
Joku oli ennustanut lehden mukaan tuolloin: Toinen katoaa(Puputti) ja toiselle käy pahoin.
oisko Seppo?
No eipä kiinnosta ollenkaan.
Olkoon kuka hyvänsä.
Veikkaan Ismo Laitelaa. Siinä on väkivaltainen jätkä pesäpallomailansa kanssa.
Näyttää siltä, että on mahdollista, että Anneli suojelee murhaajaa, tai ei halua häntä paljastaa, ja en usko hänen itsensä sitä tehneen, koska hän ei ole sitä tyyppiä.
rehellistä päivää nähnykkään.
Bodylanguage kertoo kaiken.
saattaapi olla ulkomailta ostettu tekijä, eikös herra Auerilla ollut työn puolesta paljon vihamiehiä...Venäjältä, Baltiasta tai puolasta tullut tekijä.
Tottakai Auer tappoi miehensä.
Mistäs me se tiedettäisiin.....
TV:ssä vaikuttaa oikeuden päätökseen. Ei mene valheet enää läpi.
Lahden vanha kaveri Puputti löytyi parin päivän päästä Lahden taposta hukkuneena Hesasta, ei varmaan mitään yhteyttä.
Anneli tietää tekijän,muttei kerro. Pääsi näin pikkuhitleristä eroon. Lahti
tunnettiin yritysten saneeraajana ja nimeltä Pikku Hitler.
Katsokaapa tämän naisen tyyliä... joka suhteessa.
Yksikään "normaali" nainen ei pystyisi olemaan niin kylmä, kuin tämä Auer on.
Eikä nyt kyllä tulisi mieleen viritellä minkäänlaista suhdetta yhteenkään mieheen niinkin nopeasti, kuin Auer teki.
Olen alusta asti ollut sitä mieltä, että Auerin tyyppinen nainen pystyy mihin tahansa.... tappamaankin.
A.Auer on mielestäni syyllinen.
No se oli Seppo,kaljupäinen poliisi jonka alkoi vonkaamaan, ei Anneli.
Ja toiseksi missä on raja,milloin saat aloittaa suhteen kun mies on kuollut ja kuopattu? Lahti heitti veivin 2006 ja Seppo ilmestyi kuvaan 2009.
Suu pystyy valehtelemaan, mutta silmät ja keho ei.
Ja ne kertoo Auerista jotain kamalaa, joka todennöäklöisesti on tämä murha tai murhauttaminen.
Jälleen täydellinen murha, ja jälleen siitä saa vielä hyvän palkan.
Voisiko sanoa että ammattitaitoista.
Hätäpuhelun aikana on kuulunut outo naksahdus. Järkeen käypä selitys asialle tulee, kun poika on kertonut oven takaa kuulleen, että nauhuri oltiin naksautettu. Ilmeisesti Auer siis kävi pysäyttämässä nauhurin kesken puhelun. Neuvokas poika, kun paljastaa ja hoksaa, että nauhurihan siinä naksautettiin pois päältä.
Ei Anneli Auer ole miehensä murhaaja. Tapahtumat johtaa aivan muualle ja S. Tarkan kirjoituksiin eri lähiseutujen paikallislehtiin. Viimeinen niitti oli Ulvilan ja Kokemäen paikallislehtee S. Tarkan kirjoittamat perättömät ja halveeraavat paskajutut paikallisista Bandidoos jengistä. Kirjoitukset olivat liikaa jengiläisille ja pistivät kostoksi S.Tarkan kylmäksi. Murhan teki tilauksesta eräs Virolaiseen Bandiroos jengin alajärjestöön kuuluva henkilö. Itse Bandiroos jengiin kuuluvat harvoin tekee murhia tai mts., vaan ne kuuluvat aina alajärjestöjen hommiin.
Kuulin tämän asian jo 5 vrk hyvin luotettavasta lähteesta ja on 110% aivan faktaa.
Katsoin tuossa Auerin haastattelun:
http://www.mtv3.fi/uutiset/45min/jaksot.shtml?1382931
Onko sattumaa, että Auerin kertoessa murhayöstä, suhteestaan mieheen, niin hän katsoo pitkiä aikoja alas ja vain lyhyitä aikoja haastattelijan silmiin ?
Kun taas kertoessaan Seposta, kuulusteluista jne. niin hän katsoo haastattelijaa suoraa silmiin
Valehdellessaan ihminen tuppaa luonnostaan karttamaan katsekontaktia. Ellei sitten ole luonnonlahjakkuus sillä alueella