KUKA ON ULVILAN MURHAAJA ?

Saa sanoa kainostelematta oman mielipiteensä .
24129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Auer tietenkin. Kyseessä lienee fakta eikä mielipide.

Äänestä

Ensin tutkitaan sitten hutkitaan.

Äänestä

Epäilen selkäänpuukkottaja veljeä.

Äänestä

Onpa auerska ollut ahkerana.

Äänestä

että A Auer. Eikä minun vaisto ole valehdellut 50 vuoteen.

Äänestä

veljeä veikkaan

Äänestä

Joku oli ennustanut lehden mukaan tuolloin: Toinen katoaa(Puputti) ja toiselle käy pahoin.

Äänestä

oisko Seppo?

Äänestä

No eipä kiinnosta ollenkaan.

Olkoon kuka hyvänsä.

Äänestä

Veikkaan Ismo Laitelaa. Siinä on väkivaltainen jätkä pesäpallomailansa kanssa.

Äänestä

Näyttää siltä, että on mahdollista, että Anneli suojelee murhaajaa, tai ei halua häntä paljastaa, ja en usko hänen itsensä sitä tehneen, koska hän ei ole sitä tyyppiä.

Äänestä

rehellistä päivää nähnykkään.

Bodylanguage kertoo kaiken.

Äänestä

saattaapi olla ulkomailta ostettu tekijä, eikös herra Auerilla ollut työn puolesta paljon vihamiehiä...Venäjältä, Baltiasta tai puolasta tullut tekijä.

Äänestä

Tottakai Auer tappoi miehensä.

Äänestä

Mistäs me se tiedettäisiin.....

Äänestä

TV:ssä vaikuttaa oikeuden päätökseen. Ei mene valheet enää läpi.

Äänestä

Lahden vanha kaveri Puputti löytyi parin päivän päästä Lahden taposta hukkuneena Hesasta, ei varmaan mitään yhteyttä.

Anneli tietää tekijän,muttei kerro. Pääsi näin pikkuhitleristä eroon. Lahti
tunnettiin yritysten saneeraajana ja nimeltä Pikku Hitler.

Äänestä

Katsokaapa tämän naisen tyyliä... joka suhteessa.
Yksikään "normaali" nainen ei pystyisi olemaan niin kylmä, kuin tämä Auer on.
Eikä nyt kyllä tulisi mieleen viritellä minkäänlaista suhdetta yhteenkään mieheen niinkin nopeasti, kuin Auer teki.
Olen alusta asti ollut sitä mieltä, että Auerin tyyppinen nainen pystyy mihin tahansa.... tappamaankin.

A.Auer on mielestäni syyllinen.

Äänestä
  • No se oli Seppo,kaljupäinen poliisi jonka alkoi vonkaamaan, ei Anneli.

    Ja toiseksi missä on raja,milloin saat aloittaa suhteen kun mies on kuollut ja kuopattu? Lahti heitti veivin 2006 ja Seppo ilmestyi kuvaan 2009.

    Äänestä

  • Suu pystyy valehtelemaan, mutta silmät ja keho ei.
    Ja ne kertoo Auerista jotain kamalaa, joka todennöäklöisesti on tämä murha tai murhauttaminen.

    Äänestä

Jälleen täydellinen murha, ja jälleen siitä saa vielä hyvän palkan.
Voisiko sanoa että ammattitaitoista.

Äänestä

Hätäpuhelun aikana on kuulunut outo naksahdus. Järkeen käypä selitys asialle tulee, kun poika on kertonut oven takaa kuulleen, että nauhuri oltiin naksautettu. Ilmeisesti Auer siis kävi pysäyttämässä nauhurin kesken puhelun. Neuvokas poika, kun paljastaa ja hoksaa, että nauhurihan siinä naksautettiin pois päältä.

Äänestä

Ei Anneli Auer ole miehensä murhaaja. Tapahtumat johtaa aivan muualle ja S. Tarkan kirjoituksiin eri lähiseutujen paikallislehtiin. Viimeinen niitti oli Ulvilan ja Kokemäen paikallislehtee S. Tarkan kirjoittamat perättömät ja halveeraavat paskajutut paikallisista Bandidoos jengistä. Kirjoitukset olivat liikaa jengiläisille ja pistivät kostoksi S.Tarkan kylmäksi. Murhan teki tilauksesta eräs Virolaiseen Bandiroos jengin alajärjestöön kuuluva henkilö. Itse Bandiroos jengiin kuuluvat harvoin tekee murhia tai mts., vaan ne kuuluvat aina alajärjestöjen hommiin.

Kuulin tämän asian jo 5 vrk hyvin luotettavasta lähteesta ja on 110% aivan faktaa.

Äänestä

Katsoin tuossa Auerin haastattelun:

http://www.mtv3.fi/uutiset/45min/jaksot.shtml?1382931

Onko sattumaa, että Auerin kertoessa murhayöstä, suhteestaan mieheen, niin hän katsoo pitkiä aikoja alas ja vain lyhyitä aikoja haastattelijan silmiin ?

Kun taas kertoessaan Seposta, kuulusteluista jne. niin hän katsoo haastattelijaa suoraa silmiin

Valehdellessaan ihminen tuppaa luonnostaan karttamaan katsekontaktia. Ellei sitten ole luonnonlahjakkuus sillä alueella

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MITÄ MIELTÄ KANSA ? kirjoitti:

Saa sanoa kainostelematta oman mielipiteensä .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu