ylöjärven varikko

Miksi Ylöjärven kaupunki maksaa yksityiselle henkilölle vuokraa tavaoidensa säilyttämisestä, vaikka kaupungin omalle varikollekin mahtuisi?
Kuka ja ketkä ovat tästä vastuussa; virkamiehet ja luottamushenkilöt. Onko tavaroiden säilytypaikka kilpailutettu, koska muutkin Ylöjärveläiset voisisvat tiloja kaupungille vuokrata. Varma vuokra olisi omallakin tiliotteella
22489
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Onko kyseinen hemmo kaupungin leivissä?

Äänestä

Missä kaupunki säilyttää tavaroitaan? Jonkun rakennusfirman tontilla vai missä?

Äänestä

Vai oliko juttu niin, että halli hommattiin takavuosina vuokrausperiaatteella?

Äänestä

Onko varmaa että yhteiset ja yksityiset tavarat eivät ole menneet sekaisin? On anteeksiantamatonta, jos kaupunki varastaa yksityiseltä!

Äänestä

jaksamista omaisille !

Äänestä

Varikon tavarat on säilytyksessä ymmärtääkseni kiinteistövälittäjän / luovuttamassa tilassa, joka sijaitsee vanhan Leppäkosken sähkön toimipaikassa, eli Siojastentiellä?

Äänestä

Ei jumalauta. Siis Kotirantako saa silkkaa rahaa tästä toiminnasta. Nyt sitten MOT asialle.

Äänestä
  • Millaisista summista on kyse?

    Ei enää kannata ihmetellä kummallista äänestyskäyttäytymistä. Viranhaltijat lahjovat luottamusmiestä.

    Äänestä

Tukka pois ja vehkeet valtiolle!

Äänestä

Löydettiin siis sylttytehdas. Tietääkö joku summia? Siinä talossa ei monta neliötä ole varastotilaa.

Äänestä
  • Nyt sitten herää kysymys, jotta miten moni muu luottamushenkilö saa vuokraa kaupungilta.

    Äänestä

Henkilö joka saa rahaa kaupungilta on jäävi monin tavoin päätöksenteossa. Miten tämä juttu nyt oikein menee. Pitääkö tehdä ennakkotapaus.

Äänestä

Kannattaisi laittaa asia vireille. Totuudenhan saa meistä kukatahansa esiin ja toi MOT oli hyvä idea. Tietysti on niin, että tilan voi omistaa joku läheinen eli suoraa omistusoikutta ei ole, mutta jos jollakin on MOT tai johonkin muuhun keskusteluyhteys niin kandes laitta Ylöjärveltä(kin) vähän tarinaa. Tekis varmaan hyvää näin viimeisenvuoden hallituskynnyksellä äänestäjillekin tietää asioita tarkemmin.

Äänestä

Olisiko esimerkkejä äänestyskäyttäytymisestä?

Äänestä

Sivusen mukaan mennään, kato pöytäkirjat. Se joka maksaa se määrää tai vuokrat loppuu.

Äänestä

Niinpä näkyy.

Äänestä
  • Mistä näkyy? Kävisin katsomassa, jos tietäisi mistä?

    Äänestä

Aika läpinäkyvää. Huhhuh. Oikea YlöGate.

Äänestä

Laittaisitteko linkin?

Äänestä

On olemassa sellainen sisäpiirin juttu kuin Google. Joka jutun on saanut tietoonsa, voi kirjoittaa hakusanoiksi Ylöjärvi päätöksenteko. Mutta nyt olen paljastanut liikaa.

Äänestä

No huh huh!

Äänestä

Monenlaista on pyörinyt pienessä päässäni viime päivinä. Eipä voi muuta sanoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rauni Keheli kirjoitti:

Miksi Ylöjärven kaupunki maksaa yksityiselle henkilölle vuokraa tavaoidensa säilyttämisestä, vaikka kaupungin omalle varikollekin mahtuisi?
Kuka ja ketkä ovat tästä vastuussa; virkamiehet ja luottamushenkilöt. Onko tavaroiden säilytypaikka kilpailutettu, koska muutkin Ylöjärveläiset voisisvat tiloja kaupungille vuokrata. Varma vuokra olisi omallakin tiliotteella

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu