Oooooops!

Luin äsken todistajien Vartsikkaa, jota tutkitaan tässä kuussa....

"Noudatatko Jehovan selviä varoituksia?"........-artikkeli...
Huomasinkin että tä-mä-kin saitti on semmonen paikka,
missä saatana yrittää houkutella niitä jotka tahtovat seurata Kristusta, epäilemään ja liittymään
Saa-ta-nan seuraajiin :(((

Kirkkaampiin vesiin siis,
pois tästä sameasta lätäköstä, joka alkoikin jo haista....
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

"pois tästä sameasta lätäköstä, joka alkoikin jo haista...."

Taitaa nämä lupauksesi lähdöstä mennä jo kolmannellakymmenellä. Arvaa uskooko joku vielä?

Äänestä

Aika moni nuorempi jt on kurkannut tänne, ja poistunut nopesti...miksiköhän?
olisi niin kiva keskustella todistajuudesta heidän kanssaan?

Äänestä

Jeesus sanoi, että todisteet hänen läsnäolostaan Valtakunnan vallassa nähtäisiin laajalti, ”niin kuin salama”, joka ”loistaa taivaan alla seudulta toiselle” (Luukas 17:24; 21:10, 29–33).

Useimmat ”lopun aikana” elävät ihmiset eivät kuitenkaan kiinnittäisi huomiota näihin selviin todisteisiin (Daniel 12:4).

Miksi eivät? Samasta syystä kuin ihmiset Nooan päivinä ja Lootin päivinä jättivät Jehovan varoitukset huomiotta.

Tuolloin ihmiset ”söivät, joivat, ostivat, myivät, istuttivat ja rakensivat” siihen päivään saakka, jona heidät tuhottiin. (Luukas 17:26–29.)
He menettivät henkensä, koska he olivat niin uppoutuneita noihin tavanomaisiin toimiin, että he eivät kiinnittäneet huomiota Jumalan tahtoon (Matteus 24:39).

Nykyäänkin arkiset asiat valtaavat yleensä ihmisten ajatukset niin täysin,
että he eivät näe todisteita,
joiden mukaan tämän jumalattoman maailman loppu on lähellä
(Luukas 17:30).

Jeesus oli selvästikin huolissaan siitä,
että Saatanan maailma voisi hajottaa hänen seuraajiensakin huomion siinä määrin, että he saattaisivat ”palata sen luo, mikä on jäänyt taakse”
(Luukas 17:22, 31).
Näin onkin tosiaan tapahtunut joillekin kristityille.....
He ovat jo vuosien ajan kaivanneet päivää, jona Jehova tekee lopun tästä jumalattomasta maailmasta.....

Kun Harmagedon ei ole sitten tullutkaan odotettuun aikaan mennessä,
he ovat masentuneet. Heidän luottamuksensa siihen, että Jehovan tuomiopäivä on lähellä, on heikentynyt.
He ovat hidastaneet vauhtiaan sananpalveluksessa ja uppoutuneet vähitellen arkielämän asioihin niin,

ettei hengellisille asioille ole jäänyt juuri lainkaan aikaa.
(Luukas 8:11, 13, 14.)
Vähitellen he ovat valitettavasti ”palanneet sen luo, mikä oli jäänyt taakse”.

Äänestä

jaahas, mikä päivä se nyt tässä oli kun sanoit lähteväsi

kuitenkin joku voima tuo samaisen kirjoittajan aina vaan takaisin ja takaisin?

tulee mieleen joku hypnotisoija joka hokee potilaalleen mantraa "lähden pois saitilta, lähden pois saitilta, lähden pois saitilta ..."

onkohan tämä toistuva hokeminen ihan tarkoituksella järjestetty tänne palstalle, suggestoimaan mahdollisesti palstalle eksyvän lampaan piilotajunnasta yök-reaktion, "hyi mikä saitti"

tämä nyt vissiin on vain osa tämän saitin, ja propagandatoimiston tuottamia "jatkuvia paimennuspalveluja" eksyvien lampaiden varalle, eipä tuolle kai mitään voi tehdä

Äänestä
  • Kuka täällä vastaa...ja kenelle?
    Hirveen vaikee seurata keskusteluja,
    se entinen "viestipuu"-systeemi ol
    tsiljoona krt parempi entiseen verrattuna.
    Saisko sen takas, pliis ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


no huh-huh-huuh ! kirjoitti:

Luin äsken todistajien Vartsikkaa, jota tutkitaan tässä kuussa....

"Noudatatko Jehovan selviä varoituksia?"........-artikkeli...
Huomasinkin että tä-mä-kin saitti on semmonen paikka,
missä saatana yrittää houkutella niitä jotka tahtovat seurata Kristusta, epäilemään ja liittymään
Saa-ta-nan seuraajiin :(((

Kirkkaampiin vesiin siis,
pois tästä sameasta lätäköstä, joka alkoikin jo haista....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu