Kansalaisten silmät avautumassa Norjassa
Anders B.
780
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
"Norjan poliisi yllättyi: Äärioikeisto alkoi houkuttaa"
ja lisää:
http://uutiset.msn.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Äärioikeistoryhmien suosio lähti yllättäen nousuun Norjassa/1135269198785
"Äärioikeistoryhmien suosio lähti yllättäen nousuun Norjassa "
Eikös se äärioikeisto nyt johda islamin vastaista sotaa joka puolella maailmaa ja ne tyypit ovat minusta ihan eri porukkaa.... vai onko Obama aj jenkkilän johto juuri näitä uusnatseja, ja EUn römpyllit.... ne jotak Naton tappokonetta ohjaavat...?
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=5&id=1118#kommentoi
Äärioikeisto oli asialla 10v sitten kuten linkki kertoo.
Toivotaan että meilläkin silmät avautuisivat ja järki palaisi kotiin.
Liian moni elää huijattuna ja siksi maailma kärsii.
järjestävät tuon tapahtuman ja sitten ihmettelevät seuraamuksi,
on tyhmää porukkaa.
Breivik on hieno mies! Jokainen ihmispaska tässä maailmassa on kotiin päin.
Laitan suurelta osin politiikan piikkiin äärioikeiston nousun. Sinisilmäiset monisekosotkukulttuurin kannattajat eivät laskeskele haittaa aiheuttavien maahanmuuttajien tekosia.
Oslon raiskauksista esim. muutama vuosi sitten 100 % oli ulkomaalaistaustaisten tekosia. Onko se ihme, että haittamaahanmuuton vastustaminen lisääntyy !? Huutomerkki poliitikoille vaan.
Itse asiassa vaikutta siltä, että poliitikot haluavat yhteentörmäyksiä, kun eivät piittaa puhua maahanmuuton haitoista.
Hajoita ja hallitse.
Maahanmuutolla on eliitille pelkkiä etuja:
- Puoli-ilmaista työvoimaa
- Sosiaalibisnestä
- Turvallisuusbisnestä
- Sekakansoja on helpompi hallita
Jos maahanmuutto ja kansojen sekoittaminen olisi hyväksi, se olisi mahdollista myös Israelissa.