Myydään aronian marjaa (PKS)

ARONIAN MARJA

Hei, myyn aronian marjoja pk seudulla

"USA:ssa aroniamehu on noussut terveysjuomaksi nro 1 antioksidanttisten ominaisuuksiensa vuoksi.

Aronia sisältää suuria määriä polyfenoleja ja antosyanideja, joilla se puolustautuu, bakteereja ja solujen hapettumista vastaan. Rasvahappojen hapettuminen verisuonien seinämiin on yleensä sydän- ja verisuonitautien taustalla. Syöpäsairaudet syntyvät myös usein solujen myrkyttymisen ja oksidoitumisen seurauksena. "

kysy lisää osoitteesta: [email protected]

2

226

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Viking lajike

      Muuta vikaa Aroniassa ei ole kuin tympeä maku. Tänä vuonna sato on erittäin hyvä. Itse laitoin Aroniaa aidaksi aikoinaan sen takia, että ei ole ainakaan myrkyllinen lapsille. Osa syö osa ei - minä jätän linnuille.

    • Rupusakkilainen

      Onko sinulla pahastikin vikaa luetun ymmärtämisessä?

      Tämän pitäisi olla keskustelupalsta, jolla keskustellaan viineistä. Viinien raaka-aineena käytetään yksinomaan viinirypäleitä.

      Tämä ei ole osto- ja myyntipalsta eikä tori, eikä aronialla ole mitään tekemistä viininvalmistuksen kanssa. Marja- ja hedelmäpohjaisille kotiviineillekin on oma palstansa.

      Kokonaan oma asiansa on se, ettei tällä palstalla ole aiheen mukaista keskustelua muutenkaan. Pystyynkuollut foorumi. Me Suomi24:n rupuväki emme ole keskimäärin ottaen lainkaan kiinnostuneita viineistä ja viineistä jotain tietävät keskustelijat viihtyvät aivan muiden portaalien palstoilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      113
      2341
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      30
      1157
    3. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      953
    4. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      942
    5. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      611
      912
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      855
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      85
      790
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      680
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      666
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      666
    Aihe