Ei näy olevan hänelläkään oikeita töitä. Pian on A-studiossa.
Vastaukset 13
- höpö, höpö
Tunnen myötähäpeää, kyllä on keskustelun taso alhainen.
- Voihan v****!
Siellähän ministeri loistaa tietämättömyydellään.
Edes Puska ei pysty auttamaan tuollaista bimboa vaikka kuinka yritää pyllitää.
Surkea esitys! - kiemunki
Voihan v****! kirjoitti:
Siellähän ministeri loistaa tietämättömyydellään.
Edes Puska ei pysty auttamaan tuollaista bimboa vaikka kuinka yritää pyllitää.
Surkea esitys!älkää pilkatko mariaa. hän tekee samoin kuin jutta, jykä yms. turhakkeet, eli puhuu mitä käsketään. kaikista keskusteluista, oli aihe mikä tahansa, paistaa suoraan läpi se, ettei kansamme johtajilla ole pallo hallussa. heille on taottu kalloon kolme asiaa: mitä TÄYTYY sanoa, mikä TÄYTYY KIISTÄÄ, ja mistä EI MISSÄÄN NIMESSÄ SAA PUHUA. hyvä suomi, vielä parempi eu.
- voi hyvä helv...tti
todella tomppeli muija. jankkaa ja jankkaa sanomatta mitään.
osoittaa noin typeryytensä ja tietämättömyytensä. kyllä vit..aa kuulla.
on olevinaan muka ministeri,mutta on kuin kanisteri,josta ei mitään tule ulos.
kaikkea sitä maassa kuulla pitää,voi hutun hattu....ym.- GUSILITKUA
KAUPPAAN JA VEROT KORKEALLE!
SIINÄ KOMMARIHALLITUKSEN TIE! - asia on kesken
Joko ylioppilastodistus on löytynyt?
- t:¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
vajaa-älyinen ämmä lietsoo sotaa,puska samanlaine älyvapaa torvi,,,,....
- 8
kyllä teille juopoille olisi ihan hyväksi toisinaan juoda vaikka kusta siitä loipparipullosta jonka haette aamulla kaupasta, ette edes huomaisi mitään. huomaatte vain koulutuksen, mutta ette ikinä sitä, että ei viisas ja keskustelutaitoinen ihminen mitään höpönlöpön korkeakouluja eikä lukioita tarvitse. saattaa siinä joillekkin käydä niin, että se vähäinen äly ja huoli nuorisosta nousee pintaan, kun ei enää kykene juomaan, vaan paskoo kaiken alleen ja anelee hoitajia vaipanvaihtoon.
ite en kyllä edes vaivautuisi yrittämään minkäänlaista hillintää, poistaisin suorilta kaikkien alkkareiden oikeudet terveydenhuoltoon. nuoriso pääsis näkemään vähän aikaisemmin mitä se viina tekee kun ei pääsisi ollenkaan välihuoltoon ja kuntoutuksiin. samoten luusereille tarkoitetut aa-kerhot pitäs lakkauttaa niin jo ois vi-ttu rahaa muuhunkin tässä yhteiskunnassa. kaikesta huolimatta marialle hatun nostoa, kun viitsii idioottilaumaa opettaa. ite pitäydyn ankarammissa toimissa, ne toimii nopeampaa, kun alkkikset ei saa krapulalääkitystään niin alkavat kilpaa hyppiä jojoon, ja ongelma on ratkaistu. turha alkkiksien hyysääminen.Väärin.
Juuri tällainen kallis viinanhinta johtaa alkoholi ongelmiin.
Esim Ranskassa juodaan sivistyneesti viiniä, koska sitä on edullisesti ruokakaupassa.
Opitaan jo lapsesta lähtien alkoholin olevan ihan arkinen juoma ruokapöydässä.
Suomessa pidetään hintaa hirmuisena ja luodaan siten alkoholista tietysti mystinen ja hieno mielikuva. Alkoholin oltava hienoa ja siistiä koska on niin kallista. Nuoriso kapinoi juomalla, kun siitä tehty niin mystistä juuri korkean hinnan vuoksi.
Luulen että rajulla hinnan alennuksella vähintään sinne minne EU äänestyksessä luvattiinkin tulisi seuraavista alle 12v sukupolvesta paljon raittiimpi kuin nykyiset.
Aina sitten tuijotetaan sitä ongelma ryhmää joka ryyppää kaikki rahansa ja perustellaan kauheaa hinta sen verukkuulla.
- Kylmät kädet
Ei Jumal'auta jos ne menee laimentamaan mun kaljaa. Sen jälkeen kyseessä olevat teinit vain lahjoo täysikäisen hakemaan Alkosta väkeviä kaljan sijaan.
Lisäksi minä muutun väkivaltaiseksi. - keppanaa_lisää
samaa hyysäriakkatyyppiä Tavvjan , Bidee-Eeevan ja Jutan kanssa.
- 645745875
Miksi?? Miksi tehdään lakeja alkohoolipolitiikkaan. Lakia kovennettiin alle 18 vuotiaille viinan välittämisestä. Miksi sitten Kestin tapauksessa ei asiaa ole tutkittu, mistä nämä nuoret viinat saivat. Onko kyseessä joku Sasin kaltainen isokenkäinen joka selviää ilman rankaisua, kuten Sasi taposta vaan 6000€ sakkoa.
- Niin se menee
UGH, PR-toimisto on päättänyt...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521043Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll20965Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl513831- 49791
- 45712
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181595Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan59568Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560