Miettikää

Koiran pentu on koira.
Ihmisen lapsi on ihminen.
Jumalan lapsi on Jumala.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Niinhän se on! Lapsi on täydellinen ihminen, mutta joka on vain vielä paljosta tietämäton . Sen pitää kasvaa ja oppia ja kokea paljon voidakseen tulla isänsä/äitinsä veroiseksi.
Jumalan lapsina olemme yhtä samaa olemusta Jumalan kanssa, mutta olemme olleet näihin aikoihin asti vielä suurimmaksi osaksi tietämättömiä siitä (eri tahoilla toimivat vahvat pimeyden voimat vastustavat joka hetki voimakkaasti - täälläkin - tämän tiedon leviämistä!).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Koiran pentu on koira.
Ihmisen lapsi on ihminen.
Jumalan lapsi on Jumala.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu