multinilkin moraali

7

112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • a.

      Noin rumalta akalta pitäisi ehdottomasti kieltää ihmisten pelottelu jonka tuo teki päästämällä kuvansa lehteen.

      • z.

        Laitappa oma kuva tänne.
        Jos et ole ruma, ei luulisi olevan mikään ongelma laittaa.


      • 34

        "" Noin rumalta akalta pitäisi ehdottomasti kieltää ihmisten pelottelu jonka tuo teki päästämällä kuvansa lehteen. ""

        Yllättävän vähästä säikähdät.


      • Kuten arva saattoi, kysymykseen ei vastattu vaan tarkerruttiin epäolennaiseen asiaan. Kuten kunnon kreationistin kuuluukin tehdä.


      • p.

        "Noin rumalta akalta pitäisi ehdottomasti kieltää ihmisten pelottelu jonka tuo teki päästämällä kuvansa lehteen."

        jumala loi ihmisen omaksi kuvakseen


      • a.
        z. kirjoitti:

        Laitappa oma kuva tänne.
        Jos et ole ruma, ei luulisi olevan mikään ongelma laittaa.

        Nuorena minua ja aitoa oikeaa vaimoani, ei valhdeltua hutsua, verrattiin tähän pariskuntaan.
        Nyt olen vanha kaljupää ja vaimoni hiukan kuvan tyttöä harmaampi, muuten kuin ilmetty kaksoissisar tuolle tytölle,

        http://www.google.fi/imgres?q=clark gable&hl=fi&sa=X&rlz=1G1ACEW_FIFI448&tbm=isch&prmd=ivnso&tbnid=gsPrKyIz-UKzmM:&imgrefurl=http://www.moviesandlife.net/top-box-office-couples/&docid=-SJquRjIRF7ODM&w=450&h=329&ei=sG5vTs2JDeik4gSc4OjLCQ&zoom=1&iact=hc&vpx=360&vpy=125&dur=6969&hovh=192&hovw=263&tx=132&ty=85&page=3&tbnh=145&tbnw=198&start=36&ndsp=10&ved=1t:429,r:1,s:36&biw=1093&bih=511


    • liian ruma akka

      en ole a. enkä muutenkaan kretu, mutta minustakin prostituutio ja homostelu on pelkästään ällöttävää, mutta omapahan on asiansa mitä tekevät.

      ja kyllä ihmisen pitää olla melko epätoivonen jos noin rumalta akalta on seksiä vailla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      230
      4136
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      112
      2614
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2345
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      112
      1382
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      77
      1065
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      933
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      926
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      911
    Aihe