Gigantin synttäritarjoukset 9/2011 - Mitään ei löydy!

pettynyt asiakas

Gigantti saa nyt risuja ,ainakin Gigantti Megastore Turku Raisio. Mainoslehtisissä on hyviä synttäritarjouksia, mutta kas kummaa tarjouspäivänä niitä ei liikkeistä löydy vaan joutuu varaamaan. Tämä monien tuotteiden kohdalla, joten kyse on mainostaktiikasta,. Saadaan ihmiset liikkeeseen hyvin tarjousten perässä ja ostamaan jotain kun tarjoustuotteita ei löydykään. Kaikki kun eivät jaksa varata hyllyistä puuttuvia synttäritarjoustuotteita.

Itse olisin ostanut Electrolux Z8820B Ultra One imurin 139 euroa (tiistain 6.9 synttäritarjous) ja Kenwood tehosekoittimen SB266 (perjantain 9.9 synttäritarjous) mutta hyllyt olivat kiinni ja sain tiedon ettei liikkeessä ollut niitä ollutkaan kuin kymmenkunta kappaletta. Olisihan nuo saanut varattua, mutta ei enää kiinnostanut. Mitään muuta en tietenkään tämän huijauksen jälkeen liikkeestä ostanut, enkä mennyt enää seuraavien mainospostisynttäritarjousten halpaan. Tällainen toiminta lähenee jo huijausta, kun liikkeisiin ei olla edes suurempaa erää varattu, vaan korkeintaan kymmenkunta tuotetta. Pelkkää asiakkaiden haalimista valehtelulla! No bensakuluja tuli edestakaisesta kahdesta matkasta 4 x 15 kilometriä turhan takia, ja liitin Gigantin tarjoukset samaan mustaan listaan Lidlin tarjoushuijausten kanssa. En mene enää Giganttiin olemattomien tarjoustuotteinen perään, kuten en mene Lidliinkään. Onko näin että ulkomaisten ketjujen mainonta on aina huijaukseen perustuvaa?

5

360

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 2+18

      Hyvä kun oli loppu. En suosittele ostamaan Elektroluxia imurina. Takuu ei toimi niinkuin ei imurikaan. Säästä vähän lisää ja osta joku oikea imuri.

    • Tiedän aivan mistä puhut.

      Gigantti on huono ja suurin valehtelija!

      Niiden 30 päivän palautusoikeus on 30 päivän oikeus riidellä asiakkaan kanssa.
      Tämä on "laiton", koska mainostetaan: ei kysymyksiä eikä mitään kun palautat 30 pvn sisällä.
      Kuitenkin kysyvät 10 kertaa: miksi palautat? miksi niin? miksi noin? miks-miksi-miksi!?!

      Ja he vielä käyttäytyvät huonosti (kuten paskiaiset käyttäytyisivät) kun palautat tuotteen.
      Ihan kuin olisit huono asiakas tai huono ihminen. Pah!

    • jk

      kyllä on

    • K*setusta

      Samaa paskaa 2013 synttäritarjousta. Soda stream piti olla 800 kpl erä. Menin myymälään. Olivat loppuneet aamulla. Varmaan joku kymmenkunta kappaletta taas ollu!
      Puhistaisivat maineensa sillä suurella erällä.

    • paskaa koko

      Gigantti on pelkkää paskaa, sinne meni munkin köyhän opiskelijan rahat, kännykän tarvitsin ja paskaa sain, palautin 2 kertaa molemmilla kerroilla kännykkä tuli takaisin, muka "ei vikaa löytynyt" ei enää koskaan gigantista mitään osta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      37
      4896
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      82
      3476
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2943
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      61
      2915
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      7
      2709
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      55
      2270
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      37
      1752
    8. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1681
    9. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      9
      1680
    10. Maailmassa monta

      On ihmeellistä asiaa. 😮
      Ikävä
      16
      1574
    Aihe