Siis uskomatonta! vuosi sitten Nokia Missio vielä julisti hyvin kärkeviä mielipiteitä homoseksuuliaalisuudesta TV 2 :sen homo-illassa. Ts. Kärkevät sitten näköjään peittelee omaa suuntautumistaan ja ovat tekopyhiä. Tämä kyllä on nykyisin erittäin yleistä uskovien ihmisten keskuudessa. Eletää erilailla miten sana opettaa. Ja kaikkitetäviä itseään olevia pöhöttyneitä uskovia on jo srk:ssa.
Markku Koivisto teki aviorikoksen miehen kanssa
Shahar Ariol
20114
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Kuka voi heittää ensimmäisen kiveksen? Sinäkö?
Mikä kisa sellainen on?
muunnos autralialaisesta kääpiönheittokisasta. Kuka voi heittää ensimmäisen kääpiön?
Ei mitään uutta tällä pallolla.Itse alan jo tottumaan siihen kuinka ihmiset voivat valehdella toisilleen vaikka mistä asiasta.Politiikot valehtelee kansalle minkä kerkiää ja kansan riveissä tavalliset tallaajat valehtelee toisilleen ja kusettaa toisiaan.No tämä on meidän ihmisten ominaisuus ja jokainen haluaisi päästä helpolla tai päästä hyvään asemaan tai saada jostain jotain hyötyä.
Uskovaiset valehtelee siinä missä muutkin ihmiset.Naurattaa vaan kun muka sitten saarnataan suu vaahdossa kuinka Jeesus muka muuttaa elämän.
Sellainen elukoiden planeetta tämä vaan on.
Hyvä kirjoitus.
Miksi truefinnit olisivat erilaisia?
ole heteroja ?
kerran, kun katsoin jotain ohjelmaa missä tuo kyseinen henkilö
oli, ettei hän voi olla hetero.
Mikä kumma siinä onkin, että ihmisestä näkyy päälle päin
onko homo vai ei.
Sun gaydar toimii :) Näin jälkeenpäin ajatellen olihan sen olemuksessa ja puhetyylissä jotain gaymaista, mutta ajattelin että hän eläisi niinkuin saarnaa. Ei sillä että olisin yllättynyt kun näin ei taaskaan ollut. Uskonto tai uskominen jumaliin yleensäkään ei tee ihmisestä moraalisempaa, parempaa, oikeustajuisempaa tms. Voisikin kysyä, miksi niitä uskomuksiaan täytyy muille kaupitella niin kovasti, jos ja kun niistä ei varsinaista yleispätevää hyötyä ole, ja kun kaikilla on kuitenkin omat voimavaranlähteensä. Turhaa resurssien menoa. Nekin rahat ja voimat voisi käyttää johonkin oikeasti hyödylliseen, tässä elämässä hyödylliseen.
homoseksuaalit viedä keskitysleiriin kuten Hitler ja Stalin tekivät?
pomo, valittevasti näin on. Kirkko on mennyt vapaamielisyydessään
ja suvaitsevaisuudessaan liian pitkälle. Kaikki yritetään sallia ja mitään
ei kielletä. Uusi raamatunkäänöskin on aivan vesitetty,
kirkosta puuttu sanoma, kaikki on vain lässytystä.
PEITTI HOMOUTTAA TAPPAMALLA HOMOJA!
Hitler was gay - and killed to hide it, book says.
Ernst Röhm, the leader of Hitler's Sturm Abteilung or Storm Troopers, tried to blackmail Hitler by threatening to reveal his sexuality. Röhm, who was also gay, was murdered as a result, according to Machtan, a history teacher at Bremen University.
He refers to scores of historical documents to support his thesis. In 1915, the young Hitler was a dispatch rider at the front in France. Years later, yet before Hitler became infamous, one of his fellow soldiers, Hans Mend, wrote in his memoirs: 'At night, Hitler lay with Schmidl, his male whore.' Schmidl, otherwise known as Ernst Schmidt, and Hitler were 'inseparable lovers' for five years, according to Machtan.
http://www.guardian.co.uk/world/2001/oct/07/books.booksnews
haukkumalla heteroja ?
Hitler oli myös uskovainen.
Jännä katsella kuinka YLE:n uutisten Matti Rönkä oli muotoillut (lue sensuroinut) "homo" sanan "seksuaalirajojen rikkomiseksi" uutislätetyksessä!
Aikuista miestä hävetti sanoa sana "homo" äänen uutislähetyksessä!
Outoa ja tuskaista toimittajien kiemurtelua saa seurata YLE:ltä joka päivä kun aikuiset ihmiset tuntevat olonsa epämukavaksi joutuessaan lausumaan joitakin asioita ääneen!
Aikuistukaa jo siellä ylessä!
Paniko vai antoiko persettä?
kuin ottaa.
Kaveri kuitenkin tunnusti tehneensä pahimman synnin, minkä ihminen voi tehdä " yhtyi samaa sukupuolta olevan kanssa" . Saa jatkaa seurakunnan jäsenenä, mut ei johdossa.
Taitaa olla Juutalaisten Jumala hetero ja Juutalaiset tietää Jeesuksen olevan satua.Joten tämän takia Jumala ei suojele kristittyjä ja heistä tulee homoja.
Ei se ole edes tuon Koiviston näköinen nää! Lieneekö vihollinen kylvänyt lustetta ja vaihtanut toiseen samannäköiseen!?