Ei ihme, ettei suomalaiselle jää kuin rupinen pe**e:
Eräässä kunnassa tehtyjen epävirallisten laskelmien mukaan maahanmuuttajaperheet saavat tuplasti rahamäärän, jonka suomalaisperhe samassa tilanteessa harkinnan varaista tukea saa.
Kun olen tehnyt taustatöitä maahanmuuton hintaa selvittäessäni olen nähnyt kuinka maahanmuuttajaperhe muuttaessaan uuteen yli 400.000 euron hintaiseen asuntoon Helsingissä, heitti kaikki huonekalut roskikseen ja osti uudet suoraan huonekalukaupasta tilalle. Mukaan otettiin vain Roomasta tuotu upea parivuode, vaikka miestä ei (muka) ollut perheessä.
http://blogit.iltalehti.fi/pauli-vahtera/
Mamuille ei riitä mikään!
2
97
Vastaukset
Niinpä! ja itse opiskellessani aikanaan yh:nä kävin yhtäaikaa kahta koulua ja rahojen loputtua menin sossuun, josta neuvottiin myymään auto tai menemään töihin...en jaksanut valvoa öitä töissä kun aamu 7.00 ilta 20.30 välinen aika meni kouluissa, joten olin sitten muiden armoilla.
Tyttäreni tuli kyllästettyä makaroonilla ja tonnikalalla.- Osaavat röyhkeyden
Suomalaiset, rasismia pelkäävät virkanaiset ja kukkahatut palvovat käpykaartialaismiehiä afrikasta ja lähi-idästä. Eräskin musu-ukko kehui ääneen kuinka poikansa oli saanut maastopyörän sossun kustanatamana. Tuohan on nyt vain yksi esimerkki vain, mutta kyllä tuo peli on nähty.
Tietääpä missä ei säästellä tässä yhteiskunnassa. Kouluttamattomien toiskulttuurilaisten, jota esim kaukoidän ihmiset eivät ole, kun työn tekemisestä tai sopeutumishalusta puhutaan. Suomen valtio ei säästele ison kustannusten mamujen kanssa.
Ammattitaidottomia, sutkeja ties mitä rikollisia pakenijoita ja ammattitaidottomia otetaan siis ja puhutaan että tarvitsemme juuri heitä jotta saamme uutta verta !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1856533Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto955437Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1233407Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT2403275Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat852396Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku32125Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191756Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val471709Läppärit kahviloissa
Aika omituista nykyään, että mennään ”trendikkäästi” tekemään lämppärillä töitä kahviloihin ja viedään moneksi tunniksi451537- 981376