olisin kiinnostunu nettiyrityksestä missä myytäisiin mm:ajovaloja,xenon valoja,pyyhkimiä jne.uskoisin että nämä menisi hyvin kaupaksi vaikka tälläsiä sivuja on paljon.miten rahoitus tälläseen ja oisiko joku kiinnostunu lähteä mukaan?
nettiyritys
15
207
Vastaukset
- eryrtyrtyryrty
jos näitä yrityksiä on jo paljon. oletko miettinyt mitkä tekijät vaikuttaisivat siihen että asiakkaan ostaisivat sinun firmastasi?
hyvä mainonta ja aidot videot olen meinnannut esim laittaa aina eripolttimot omaan autoon ja kuvata sen niin ihmiset huomaamat itsekkin mitkä ovat hyviä tai heille sopivia
- 453t453
Ajattelitko ehkä panostaa oikeinkirjoitukseen ja luoda siten ammattitaitoisen vaikutelman yrityksestäsi?
>>hyvä mainonta ja aidot videot olen meinnannut esim laittaa aina eripolttimot omaan autoon ja kuvata sen niin ihmiset huomaamat itsekkin mitkä ovat hyviä tai heille sopivia - ramsus007
453t453 kirjoitti:
Ajattelitko ehkä panostaa oikeinkirjoitukseen ja luoda siten ammattitaitoisen vaikutelman yrityksestäsi?
>>hyvä mainonta ja aidot videot olen meinnannut esim laittaa aina eripolttimot omaan autoon ja kuvata sen niin ihmiset huomaamat itsekkin mitkä ovat hyviä tai heille sopiviaSitten olin myös ajatellut myydä itse tehtyjä vunder baum meja.
olen suunnitellut vunder baum metsän jonka voi taitella haska lokeroon kun poistuu autosta ettei sitä kukaan varasta sitä metsää.
Aijon hakea myös vienti tukea valtiolta ulkomaan vientiin
- jkllklkjl
Mistä näitä taivaanrannan maalareita oikein sikiää...
kyllä meinasin !
- hese001
453t453:llä ei ole itsellä tainnut firma lähteä käyntiin kun tulee tänne haukkumaan. suomalaista perikateutta ja pyrkimystä pönkittää omaa itsetuntoa toisen heikoilla kohdilla.
- 453t453
Mun firma pyörii ihan mukavasti kiitos vaan huolenpidosta ;)
Tuo nyt oli vaan ihan perustavaa laatua oleva vinkki. Ei KUKAAN osta mitään nettisivuilta joilla ei hallita edes äidinkielen perusteita.
Taisi kalahtaa omaan nilkkaan, kun noin kirpaisi? - Käy peruskoulu
453t453 kirjoitti:
Mun firma pyörii ihan mukavasti kiitos vaan huolenpidosta ;)
Tuo nyt oli vaan ihan perustavaa laatua oleva vinkki. Ei KUKAAN osta mitään nettisivuilta joilla ei hallita edes äidinkielen perusteita.
Taisi kalahtaa omaan nilkkaan, kun noin kirpaisi?Keskittyisit itse oikeinkirjoitukseen.
niin se voi olla:)kiitos tosta kommentista:)
ei kalahtanu:)
- 453t453
Kommenttini oli tälle hese001:lle ellet sitten harrasta aatteidesi tukemista monien nimimerkkien takaa(?)
- suhteet tärkeitä
ei se rahoituksesta ole kiinni,
se on kiinni tietotaidosta osaatko ostaa oikeita ja edullisesti,
jos et ymmärrä autoalaa, eli jos sitä tietoa ei ole tullut jo 10 vuotta,
tuskin menestyt
muista että yhden konkurssin jälkeen on rahahanat kiinni yleensä loppuelämän, ei siinä mitään auta vaikka saa luottokelpoisuuden.- 22
Tässä on totuuden siemen. Voit yrittää vain kerran. Jos et onnistu olet tuomittu elinikäiseen velkavankeuteen ja sukusi ja lapsesi joutuvat kantamaan häpeän epäonnistumisestasi.
- 1991
22 kirjoitti:
Tässä on totuuden siemen. Voit yrittää vain kerran. Jos et onnistu olet tuomittu elinikäiseen velkavankeuteen ja sukusi ja lapsesi joutuvat kantamaan häpeän epäonnistumisestasi.
Ei aivan.
20 vuotta, ja asiaa ei muista kuin lähisuku ja krävärit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?3682009Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh751316Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok831310- 1361193
- 851067
- 90946
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro120877- 48870
- 48808
Sitä saattaa vähän hölmöillä
rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.60760