hepunpeppu

786
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat
  • http://www.youtube.com/watch?v=HlDd9Cf1Zuw&feature=player_detailpage#t=186s

    Tämä tälo ei tarvinnut edes pommia hajotakseen. Oliko tuo ideana wtc tornien lentokone törmäyksiin.

    Niille jotka eivät tienneet, niin meillä on myös Suomessa tapahtunut lavastettu autopommi-isku vuonna 1995 ja silloin ketään ei räjäytetty sen mukana. Mutta tekijää ei koskaan tavoitettu ja sen jutun tutkintakin lopetettiin aikanaan sen vanhettua.

    Tästä pasilan pommi-iskusta ei kerrottu sen enempää julkisuudessa kuin, että Pasilan poliisitalon edustalle jätettiin Opel Kadett merkkinen henkilöauto, jonka sisällä oli n. 40 kg räjähteitä.

    Muutama päivä tapahtuman jälkeen julkistettiin lehdistölle kuvat kahdesta alueella nähdystä ja liikkuneesta hämärämiehestä, joiden liikkeistä poliisi kaipasi lisätietoja. Kuvat "Ohukaisesta ja Paksukaisesta" julkaistiin myös päivälehtien lööpeissä, ja kansan keskuudessa huvitusta herättäneet piirtäjän luonnokset eivät lopultakaan löytäneet ketään syylliseksi epäiltyä. Kyseiset herrat ovat edelleen vapaalla jalalla ja nimeämättä. Tapahtumassa loukkaantuneen henkilöllisyyttä, taikka sen silminnäkijöitä ei koskaan paljastettu julkisuuteen.

    Äänestä

''Ennustin samaisena aamuna, että "ketään ei tulla tästä syyttämään, ketään ei tulla kuulustelemaan, eikä ketään tulla tästä vangitsemaan." Se profetia toteutui, ja nuo väitetyt terroristit kulkevat edelleen keskuudessamme vapaalla jalalla. On kysyttävä, kuinka meillä on ollut varaa antaa kahden onnistuneen autopommin asettajan liikkua vapaana Suomessa, vaikka koko maailmassa on terroristijahti ollut kiivaimmillaan? Mikä takaa sen, ettei kerran onnistunutta terroritekoa uusittaisi?''

Kuuntele Anttia. Lavastusta lavastusta lavastusta vaan ja jazzia

Äänestä

Vai lavastusta? Minä sulle lavastukset näytän.

Äänestä

Minne Opel hävisi. Kerro
Virallinen selitys kertoo 40kg voimakkaasta räjähteestä auton sisäpuolella, joka aiheutti mm. sen että Poliisilta meni lähes 2 vuorokautta ainoastaan selvittää minkä merkkinen auto oli kyseessä, koska auto oli niin täydellisesti tuhoutunut. Mikäli auto oli tuhoutunut niin totaalisesti, että ehjiä osia ei ollut löydettävissä, herää kysymys, mihin auto oli "pulverisoitunut" räjähdyksessä, koska lähiympäristössä ei auton osia ollut nähtävissä ensimmäisen päivän tutkinnan alkaessa. Myöskään nähtävän pienet vauriot lähiympäristön rakennuksissa eivät tue tätä väittämää voimakkaasta ajoneuvon "sirpaloitumisesta".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


give me fife kirjoitti:

http://www.youtube.com/watch?v=C0b4KX-iB1E&feature=player_detailpage#t=21s

http://www.youtube.com/watch?v=6nE8hYZzimM&feature=player_detailpage#t=59s

http://www.youtube.com/watch?v=6bxoAsvhcOI&feature=player_detailpage

God damn it near enough for me!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu