Kaupunginvaltuusto hyväksyi eilen lähiliikuntapaikan rakentamisen. Pitkästä aikaa tulee jotain uutta kaupunkilaisten viihtyvyyteen ja harrasteisiin liittyen. Lähiliikuntapaikka on suunniteltu siten, että sinne tulee toimintoja aina vauvasta vaariin. Hei, meillä on vielä toivoa .... !!!
KESKUSTAN LÄHILIIKUNTAPAIKKA
tsupparis
3125
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Olet oikeassa Tsupparis. On hyvä että vihdoinkin tulee jotain myös veronmaksajille, vaikka se sitten ei aina pysyisikään niin hyvässä kunnossa. On hyvä signaali nuorille, että myös heistä välitetään. On todella huonoa politiikkaa sulkea kouluja ja säästää koululaisten vihkoissa ja välipaloissa kun kuitenkin samaan aikaan kriisikunta kaataa miljooneja euroja suuriin investointeihin kaupungissamme. Hanko on kriisikunta, muttei sitä ainakaan satamassa ja tulevalla Kuningatarvuorella huomaa.
Aina vain liikuntapaikka ja liikuntapaikka...
Ikäänkuin ihmisillä ei muita harrastuksia tai mielenkiinnonkohteita olisikaan kuin liikunta ja urheilu.
Liikuntapaikkoihin, jäähalleihin ja palloiluhalliehin on kyllä varaa laittaa rahaa, mutta muiden harrastusmahdollisuuksien tukemiseen sitä varaa ei tunnu olevan.
Ei kaikki ihmiset ole kiinnostuneita urheilusta ja liikkumisesta pääasiallisina harrastuksinaan.
Esimerkiksi teknisiin ja kulttuuriharrastuksiin olisi jo korkea aika Hangossakin antaa rahaa, eikä vain aina ja iankaikkisesti vain siihen urheiluun.
Kyllä varmaan työteknikollekin kelpaisi höyrysaunassa ja porealtaassa mietiskely. Ja vesikävelykin on mitä parhainta ennakoivaa mielen ja ruumiin kuntoutusta, kaikenikäisille - pitää sitten kulttuurin mistä muodosta tahansa.