HALLA-AHO EI OLE BUSSIKUSKI

eikä hän kirjoittele SUOLI24 politiikka palstoille - kuten eräs bussikuski katkerana tekee.

Tällä bussikuskilla on tähtitieteellisen pitkä matka päästä samoihin asemiin missä Soini ja Halla-aho ovat - eikä sinne bussikuskin älykkyydellä päästä.

Tohtorismiehellä ja bussikuskilla on pikku ERO.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Onko? En olis niin varma.

Äänestä

Mielestäni hovioikeuteen on pitkä matka. Jos sieltä saa vielä langettavan tuomion, kyseessä on rikollinen. Siihen asemaan päästäkseen pitää olla joko tollo, tai sitten muuten vaan yksinkertainen. Halla-aho on päässyt teksteillään hovioikeuteen asti!

Äänestä
  • Halla-aho on vaan niin paljon älykkäämpi kuin vasemmistolaiset ja rantahur-rit - eivätkä nämä kahden ryhmän edustajat voi muuta kuin nimettöminä netissä itkeä.

    Äänestä

Mieluummin ottaisin kähärän tankkivaunun kuljettajaksi kuin Halla-ahon. Sodassa miehet punnitaan.

Äänestä
  • Voi voi homo,kohta kun ei niitä tankkeja ole enää edes vara liikutella - että revi siitä pelle.

    Äänestä

  • yyöökkk kirjoitti:

    Voi voi homo,kohta kun ei niitä tankkeja ole enää edes vara liikutella - että revi siitä pelle.

    Persut lupaavat liikutella jopa Kreikan tankkeja, miksi ei siis Suomen? Onko persuissa todellakin vain pelkkiä Wätyksiä?

    Äänestä

  • ei soiniWätys! kirjoitti:

    Persut lupaavat liikutella jopa Kreikan tankkeja, miksi ei siis Suomen? Onko persuissa todellakin vain pelkkiä Wätyksiä?

    Eikös se ollut ihan Halla-aho yksin joka puhui tankeista - olin tukehtua nauruun kun luin siitä.

    Kyllä se Jussi osaa - mutta sinä et,etkä ole koskaan osannut.

    Äänestä

Ei,mutta sinut noiden typerien alatyylisten tekstiesi vuoksi voisi luokitellakkin vätykseksi.
Oletko kokeillut mennä vaikka töihin?
Vai odotteletko niitä Jutta takinkääntäjän lupaamia työpaikkoja?

Äänestä

Kyllä varmaan Halla-aho on vielä pitkään politiikassa. Hyvinkin PS johtopaikoilla tulevaisuudessa..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


häh häh kirjoitti:

eikä hän kirjoittele SUOLI24 politiikka palstoille - kuten eräs bussikuski katkerana tekee.

Tällä bussikuskilla on tähtitieteellisen pitkä matka päästä samoihin asemiin missä Soini ja Halla-aho ovat - eikä sinne bussikuskin älykkyydellä päästä.

Tohtorismiehellä ja bussikuskilla on pikku ERO.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu