Miksi vain yksi vastaaja koko palstalla?

yks vastaaja vain

Miksi tällä palstalla vastaa vain yksi vastaaja nimimerkillä Keskiyö?

3

50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei
      toki tänne muitakin mahtuu! jos nimeltä pyydetään, en koskaan sotkeudu toisten vastauksiin.

      t: Keskiyö

    • sydämen asia

      Toki voisin vastata minäkin, sillä olen toiminut näkijänä myös. En vain enää halua luoda ihmisille toivekuvia, joita he lähtevät kenties seuraamaan. Jokaisen on kuitenkin tehtävä loppupelissä omat ratkaisunsa.

      Minusta näkijän työ on erittäin vastuullista. Toki otan itsekin yhteyttä sillointällöin erittäin hyvään näkijään ja meedioon. On todella ihana saada tavata siten poismenneitä läheisiään ja saada siten myös kenties tärkeää tietoa, joilla he yrittävät auttaa minua vaikkapa aivan pienissä käytännöllisissä asioissa. Tämä uskomaton meedio ei ole edes kallis, eikä hän riistä ihmisiltä rahaa, joilla jo kenties on muutenkin vaikeuksia. Näin hän itse perusteli halpaa hinnoitteluaan.

      Tällä palstalla esiintyvät näkijät eivät ehkä ole useinkaan aivan aitoja, sillä heillä riittää kyllä työtä muutenkin. Tai sitten he ovat niitä, joilla on todellinen halu auttaa ihmisiä, vaikka siitä nyt ei suuria rahoja tulekaan.
      Tällä en mitenkään väheksy Keskiyötä. Hän saattaa kuulua juuri niihin näkijöihin, joilla on aito auttava sydän.

    • Hei
      kiitos koskettavista sanoistasi. niin se on, että lehtien ilmoituspalstatkin ovat täynnä näkijöiden puhelinnumeroita. täällä sveitsissä, missä minä asun, maksaa puhelinennustus 3-4 euroa minuutti, ne ovat kamalan kalliita.

      itse en tee sellaista, minun on saatava kosketus ihmiseen joko kirjoittamalla, tai sitten pitämällä häntä kädestä kiinni. enkä todellakaan rikastu tästä hommasta.
      totta on sekin, että autan aivan kamalan mielelläni ihmisiä. se aika on tietysti jostakin muusta pois. siitä syystä kirjoitankin maksullisia laajoja katsantoja, koska muuten en voisi enää tehdä pelkästään ilmaistyötä.

      sain tämän lahjan sillä ehdolla, että käytän sitä. ja toinen ehto on, etten puhu pahaa. vaikka näen sairauksia, eroja ja kuolemaa, kerron vain kaikesta hyvästä näkemästäni. muista vaikenen. ja itken itsekseni ja rukoilen parannusta ihmisille. välillä en pysty nukkumaan, kun mietin ihmiskohtaloita. kun kirjoitan laajoja katsantoja, laitan aina kirkosta ostamani kynttilän palamaan.
      ihminen toimii kuitenkin loppujenlopuksi omalla tahdollaan ja minun tehtäväni on ohjata häntä hyvään suuntaan, siihen minkä näen parhaaksi. ja jokaisella on paljon hyvää elämän polullaan, muuten ihminen ei pysyisi tasapainossa.
      kannan siis vastuuni ja voin ajoittain pahoin, koska en pysty auttamaan aivan kaikkia.

      t: Keskiyö

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      137
      13144
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      82
      3609
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      95
      2884
    4. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      36
      1359
    5. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      273
      1354
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      144
      1289
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      114
      1251
    8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1157
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1051
    10. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      184
      923
    Aihe