Oman kulttuurimme tapoihin, lakeihin, elämän arvoihin,juhliin ja ym Suomalaisen elämän mukaisiin tapoihin. Jos tänne Suomeen tulee joku on hänen kunnioitettava maan tapaoja ja lakeja. Jos tämä ei kelpa on syytä lähteä täältä pois, kun elämän arvot EI käy tulijalle. Se EI ole Suomalaisten syy missään tapauksessa, kun EI arvot, lait, tavat ym. eivät kelpa tulijoille. Se on tulijan ihan vapaasti valittavissa tuleeko vai ei Suomeen. Maassa maan tavalla tai maasta pois. Kun ei kerran heidän lähtö maissa kelpaa meidän elämän arvot ei myös täällä kelpaa heidän elämän arvot. PISTE.
Meillä SUOMALAISILLA ON OIKEUS...
Tosi on
12126
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Tuo on aivan totta.
Toki esim. pressaehdokas Bidee panisi sinut mielellään häkkiin kommenttiesi vuoksi.
Mutta Bideehän on fem********a.
No tuo "Akka" voi painua mihin itse haluaa. Suomessa eletään ja ollaan Suomen lakien, tapojen, perteiden ja ym mukaan. Jos tämä ei kelpa tulijalle VOI IHAN VAPAASTI LÄHTEÄ SUOMESTA POIS. Oliko tässä jotain epäselvää HÄH?
Jokaisessa maassa on omat tapansa ja lakinsa niitä on nuodatettava tai joutuu vastuuseen. Miksi Suomalaisten olisi tingittävä omista tavoistaan, laeistaan, tavavoistaan, perinteistään ym. Eikö Suomalaisila ole oikeus olettaa, että tulija noudatta Suomen tapoja ja lakeja????????????????????????????????????
Mikä määrittelee meidän arvomme tärkeämmiksi, kuin esimerkiksi ruotsalaisten tai venäläisten arvot?
Lakiahan jokainen joutuu kunnioittamaan tiesi, tunsi tai halusi sitä noudattaa tai ei.
No se, että olemme Suomessa ja täällä ollaan Suomen lakien ja arvojen mukaan.
Juu eletään lakien mukaan, mutta kenen arvomaailma on oikea?
Ei kun
parempi, että tänne tuodaan ulkomaan raikasta kulttuuria
tänne haisevaan ummehtuneeseen rasistien porttolaan, jossa saa pilkata eikä käyttäydytä asiallisesti.
Me muutamme kulttuuria(nne).
Ja paskat te, ette muuta SUOMEN kultuuria.PISTE.
Katso, muslimit eivät pilkkaa eivätkä laita ketään kärsimään, Varsinkaan niitä jotka eivät usko "ainoaan oikeaan oppiin":
http://theopinionator.typepad.com/
Miksi EI muka Suomalaisilla ole oikeutta puolustaa omaa kulttuuriaan???????
Avauksen kirjoittaja äänesti kai äärioikeistoa, persuja, tai kokoomusta, jotka ovat maahanmuuton aloittajia ja ylläpitäjiä. Ilmaisen suomalaisen orjatyövoiman nimissä persut ja kok kiljuvat "työperäisen maahanmuuton" virttä.
Tuplakokoomus = persut, näennäisvastustaa milloin mitäkin, mutta tekee sen juuri siksi, että toinen kokoomus saisi rauhassa syytää veronmaksajien rahoja ulkomaille.
Hitlerkin sanoi että hän puolustaa saksalaista kulttuuria. Kuinkas kävi?
Kyllä Islam on meidän uskontomme. Katso kuinka sitä varjellaan oikein poliisivoimin.
Jopa Israelissa ikivanha juutalainen perinnetapahtuma sai väistyä, koska osui lähelle Ramadanin alkua!!!
http://myrightword.blogspot.com/2011/07/so-islam-is-superior-in-this-case.html
Lontoossa jotkut muslimit kunnioittavat vain tiettyjä koraaninsa lausuntoja, niitä jotka sanovat ei-musliminaisten ja lasten olevan vapaata riistaa.
Nämä ovat rantautuneet myös skandinaviaan. Norjassa eräs alaikäinen koulutyttö teki itsarin tultuaan muslimijengin raiskaamaksi.
Eikö tuo muslimipedofiili, joka siis väittää seuraavansa profeettansa esimerkkiä, näytäkin pyhimykseltä? Varmaan haluat oman lapsesi tämän uskollisen Allahin miehen huostaan?:
http://theopinionator.typepad.com/