Halla-Aho hyvä tuleivaisuuden politikko !

Soini alkanut nössöksi, särmä on jo taittunut. Virkamiesmäistä käytöstä Soinilta
lähteä "muka " raknaisemaan aikuista miestä....

Nyt lähti persuilta äänetäjiä. Soini takaisin ruotuun.

Halla-Aho ja Hakkarinen on kunnon äijät pitäkää pintanne,, nössöjä on tarpeeksi , ja haitaksi jo liikaa..
767
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

heh heh....oikein kirituukseen kanattais panostaa jon kin veran. Mutta aloituskirjoitushan on provo....heh heh

Äänestä
  • Demaria taritaa ottaa kaaliin Persujen menestys.

    Demarit on mennyttä , vanhanaikaista sanelupolitiikka.

    Äänestä

Pääasia , että selvän saa..

Aikuinen ei lue kaikkia kirjaimia vaan katsoo sanan ja tulkitsee oikein siitäkin hulimatta, että sanasta puuttuu kirjaimia tai kymmensorimjärjestelmällä on toinen käsi jostain syytä pois kirjoitusrytmistä.... esim. kun kirjoittaa vaikka junassa...... en korjaa virheitä, sillä luotan ,että ihmisillä päät toimii...

Äänestä
  • Hyvä Junalippu! Saitko lipun....? Ihan piruuttani tahdon selventää sulle. uskon aloituskirjoituksen olevan provo. miksi? Koska tuontapainen kirjoitustapa halutaan näyttää olevan halliksen kannattajilla. mulla ei ole syytä vinoilla kirjoitus/lukihäiriöistä. no, pikku asia, eipä hätää:)

    Äänestä

  • V kirjoitti:

    Hyvä Junalippu! Saitko lipun....? Ihan piruuttani tahdon selventää sulle. uskon aloituskirjoituksen olevan provo. miksi? Koska tuontapainen kirjoitustapa halutaan näyttää olevan halliksen kannattajilla. mulla ei ole syytä vinoilla kirjoitus/lukihäiriöistä. no, pikku asia, eipä hätää:)

    Kuka tai mikä on halliksen kannattaja.

    Äänestä

Ei lähtenyt. Olet ilmeisesti joku märkäkorva, etkä muista esim. Kreikan diktatuuria 1960-, 1970 - luvulta. Sotilasdiktatuuri oli myös Espanjassa 40:n vuoden ajan. Samoin Portugalissa. Ei niitä voi parhaalla tahdollakaan toivoa takaisin. Vain sellainen, joka ei ymmärrä, mitä ne todellisuudessa merkitsivät ja tekivät syyttömille ihmisille, voi kirjoitella moista soopaa. Sille on pantava piste.
Kannatus voi saada siivet. Uusi sukupolvi toistaa edellisen tekemät virheet. Soini tietää, mistä puhuu.

Äänestä

Perussuomalaisia ja Halla-Ahoa ei kaada enää mikään.

Kansa ei ole niin tyhmää kuin luullaan.
Demarit luulee, että haukkumalla ja mollaamalla Persuja heidän kannatuksensa kasvaa... typerää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Soini petti ..... kirjoitti:

Soini alkanut nössöksi, särmä on jo taittunut. Virkamiesmäistä käytöstä Soinilta
lähteä "muka " raknaisemaan aikuista miestä....

Nyt lähti persuilta äänetäjiä. Soini takaisin ruotuun.

Halla-Aho ja Hakkarinen on kunnon äijät pitäkää pintanne,, nössöjä on tarpeeksi , ja haitaksi jo liikaa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu