Yli puoluerajojen arvostettu kielitaistelija Heikki Tala Suomen presidentiksi, Hän tulee saamaan kaikkien kansalaispiirien suosin. Heikki ehdokkaaksi ja näemme Heikki-ilmiön mahtavine äänivyöryineen. Tässä olisi perusuomalaisten paras presidenttiehdokas. Kykykäs, kokenut, laajalti tunettu ja arvostettu henkilö arvojohtajaksi maalle.
Heikki Talan presidenttiehdokkaaksi
Sopivin tehtävään
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Taisi korkeasti koulutettu Tala tulla viimeksi vai toiseksi viimeisesksi Uudenmaan Perussuomalaisten listalta ja siivoja ja roskakuskikin taisi hänet päihittää. Soinia varmaan hävettää että tuollainen löytyy hänen ehdokkuuslistalta. Kun Soinin prioriteetti on säästä rahaa olla antamatta lainaa EUn pankkeille omista mokistaan niin Talan ykkös-säästökohde on tehdä Vantaa yksikieliseksi, toki ukko sekoilee ja haluaa tehdä Ahvenanmaan kaksikieliseksi (Vantaan yksikielistäminen säästää rahaa, mutta ahvenanmaan kaksikielistäminen ei sitten maksa mitään;). Ei ukon touhussa ole mitään järkeä, vaan kanssa on nähnyt että ukkoa ei kiinnosta mikään mikä olisi suomelle parasta, vaan tämä on joku henkilökohtainen vendetta ruotsinkielisiä vastaan. En tiedä mitä tapahtui Talan vuosisista ruotsissa, ehkä joku ruotsalainen vohki hänen tyttöystävänsä eikä ukko ole vieläkään päässyt sen yli?
Det var väl en bra ide.Åldringar behöver stimulerande hobbies,visst är det väl bättre att ställa upp i presidentvalet än att hela tiden tänka på pakkoruotsi.man kan ju bli konstig i huvudet av att hela tiden älta samma sak.
Näyttää sentään jokunen kannustavakin puheenvuoro olevan minusta Suomi24:ssä. Kiva juttu!
Hurriparat eivät tiedä että presidentti on jo tällä kertaa valittu.