Jotkut ihmiset määrittelevät ihmiset joihin haluavat tutustua vain ulkonäön perusteella. Toiset ihmiset pysyttelevät toisista ihmisistä kaukana vain heidän ulkonäön perusteella. Toiset luulevat tietävänsä kaiken ihmisisen elmästä vain heidän ulkonäön perusteella. Olen sitä mieltä, että kaikilla on lupa tulkita jotain ihmisestä tämän ulkonäön perusteella, mutta tuomitseminen on ihan eri asia! Tuomitsemalla päätät ihmisen ulkonäöstä juuri sen mitä itse kuvittelet. Se on sama asia kuin menisitt sanomaan arabialaiselle: "anteeksi, mutta en voi jutella terroristin kanssa."
Kaikki kaljupäät eivät ole verenhimoisia rasisteja
Kaikki rastapäät eivät ole niin nistejä, vaikka pilveä polttavat
Kaikki hillybillyt eivät ole liuhulettien vihaajia vaikka siltä näyttävät
Kaikki japanilaiset eivät ole sieluttomia
Kaikki amerikan ganstat eivät ole tyhmiä vaikka moni onkin.
Kaikki kaljupäät eivät ole verenhimoisia rasisteja
Kaikki rastapäät eivät ole niin nistejä, vaikka pilveä polttavat
Kaikki hillybillyt eivät ole liuhulettien vihaajia vaikka siltä näyttävät
Kaikki japanilaiset eivät ole sieluttomia
Kaikki amerikan ganstat eivät ole tyhmiä vaikka moni onkin.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Korjaus:
Kaikki kaljupäät ovat verenhimoisia rasisteja
Kaikki rastapäät ovat nistejä koska polttavat pilveä
Kaikki hillybillyt ovat liuhulettien vihaajia ja siltä myös näyttävät
Kaikki japanilaiset ovat sieluttomia
Kaikki amerikan ganstat ovat tyhmiä
Sinulla on ilahduttavan sarkastinen näkemys asiasta. Minä tietysti en kyllästy tuohon koskaan vaikka sitä saa kuunnella kokoajan keskustelupalstoilla ynnä muuaalla internetin maailmassa. Eheei se tietenkään ole ikävystyttävää. Se vain saa kaikki muutkin ihmiset trollausleikkiin mukaan. Se on minusta niin helvetin hauskaa. Iiihan oikeasti. Keskustelupalstojen perseilijöille pitäisi antaa ihan oma hiekkalaatikko missä leikkiä.
"Kaikki rastapäät eivät ole niin nistejä, vaikka pilveä polttavat"
Thumbs uppia tästä. Piristi mukavasti.xD
Rumien mielestä ei saa valita seuraa ulkonäön perusteella, mutta itse kuitenkin haluavat hyvännäköistä seuraa juuri ulkonäön perusteella.
Höö, kukapa nyt itseään rumana pitäisi? Taikka ilmoittaisi olevansa huumorintajuton, kun seuranhakuilmoitusta rustaa.