kouluruokaa seinille

Persuperheiden uhokasvatus ja tapojen puute näkyy jo kouluruokailussakin. Hellantettiksillä ei ole mitään tapoja, mutta uhoa ja suuria puheita riittää.

http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194697299875/artikkeli/puheenaihe koulun keittaja kypsyi ruokaa heitteleviin ja kiroileviin sottapyttyihin.html
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

kyllä jeesus tulee ja näyttää paskasenperseensä näille s*atanan räkänokille !!!

Äänestä

Siel on joku somali tms mamupelle heitelly ruokaa seinille kun ei sianliha kelepaa, kiittämätöntä paskasakkia.

Äänestä

Lapsoset saa ihan vääränlaista ruokaa. Hampurilaiset, kebabit ja pitsat arkipäiväistä kotiruokaa. Jälkiruokana useinmite siideriä pari pulloa.

Kuka viitsisi syödä perunoita jauhelihakastikkeella tai makaroonilootaa maidon kera! Höh, ei kukaan normikoululainen!

Äänestä
  • Glutamaattieineksiä ne on tai sitten kuljetettu satojen kilometrien päästä keskuskeittiöstä puolipilaantuneena. Ei ennnnnnennnn vanahaaaa ollu moista paskaa kyllä tarjolla.

    Äänestä

Miten perussuomalaiset tähän liittyy?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dfkj roweiaj åriaåä kirjoitti:

Persuperheiden uhokasvatus ja tapojen puute näkyy jo kouluruokailussakin. Hellantettiksillä ei ole mitään tapoja, mutta uhoa ja suuria puheita riittää.

http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194697299875/artikkeli/puheenaihe koulun keittaja kypsyi ruokaa heitteleviin ja kiroileviin sottapyttyihin.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu