kaupunginjohtaja oli niin itseensä tyytyväinen että oli kutsunut Victorian ja että Victoria hyväksyi kutsun.
Paljonkohan tämä visiitti maksoi meille Turun veronmaksajille.
Poliiseja oli kaikkialla.
Paljonkohan tämä visiitti maksoi meille Turun veronmaksajille.
Poliiseja oli kaikkialla.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Miten Aleksi on suomenruotsalainen? Raunistulan ala-asteen ja Luostarivuoren lukion kasvatti.
Kyllä on
Miten?
No pakkohan sen on olla jos ruotsalaiset vierailevat hänen johtamassaan kaupungissa ylityöllistämässä poliiseja. Sama jamppa laittaa televisioon niitä bolibompia ja turhaan katukyltit monella kielellä. Ja vakoilee fennoja vapaa-ajallaan. Tuhat tulimmaista!
Turun johdossa ei ole montaa surua, mutta svekoja sitä enemmän!
Ville Itälä pyrkii Tuturun kaupungibjohtajaksi. Mikko Pukkinen nousi ihmeellisesti Turun apulaiskaupunginjohtajasta EK:n toimitusjohtajaksi.
Itälä kunnostautui aikanaan SL:n valtionapujen poistajana RKP:n käskystä.
Pukkisen suurin meriitti on kuulumnen Svenska.Nu-organisaatioon.
Älähän nyt puhu soopaa, ihan oikeasti.
Väitätkö, että Pukkinen ei kuulusi Svenska.Nu-organisaatioon?
Miten muuten apulaiskaupunginjohtajuus pätevöittää EK:n toimitusjohtajaksi, varsinkin kun yritysjohtajia löytyy pilvin pimein?
EK teki aikanaan julistuksen pakkoruotsia vastaan ja svekoklikki tietysti hermostui siitä. Seurauksena Pukkinen pantiin EK:n johtoon pitämään alaiset kurissa ja nuhteeessa.EK:n hallituksen puheenjohtaja on muuten suru Ole Johansson.
Jotain on mätää Suomenmaassa....