Keskiyö

Tuuliviirinäkö vain

Olen jotenkin hukassa itseni ja elämäni kanssa. En tiedä, mikä työ sopisi minulle. Tuntuu kuin en kuuluisi minnekään. Mies, jota rakastan ei minua enää halua. Löydänkö vielä kumppanin? En haluaisi olla yksinkään. Tasoittuuko rahahuolet ja saanko lapseni kasvatettua itsenäisiksi aikuisiksi?

Huolta ja murhetta riittää. Krooniset uniongelmat painavat, pääsenkö niistä ja saan vielä nukkua hyviä öitä?

Paljon kysymyksiä tässä ja vielä enemmän mielessä. Auttaisitko?

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei
      sinä et osaa rentoutua ollenkaan. olisi tärkeää, että kehittäisit itsellesi jonkinlaisen ohjelman ja siihen rytmin.
      ja kaikki sähkölaitteet pois makuuhuoneesta, ne sotkevat untasi.
      löydät sitten vasta kumppanin, kun olet itse kunnossa. nyt on äkkiä saatava energiat paikalleen, jotta saat autettua lapsiasikin. miehet tulevat vasta sen jälkeen.
      katso myös, ettet syö makeaa illalla. sama koskee lapsiasi. sokeri nimittäin lisää energiaasi ja estää sinua sitten rentoutumasta ennen nukkumaan menoa.
      sinun on oltava tiukempi lasten kanssa, minusta tuntuu että annat heille paljon periksi ja että heillä on laajat vapaudet.
      minusta niitä voisi rajoittaa. vain sen verran, kuin he pystyvät itse vastuutaan kantamaan.

      koitahan jaksaa, tärkeintä on saada tuo väsymys pois päältä ja energiat kiertämään.

      t: Keskiyö

    • Tuuliviiiri

      Kiitos neuvoistasi.. Minä en vain voi ottaa sähkölaitteita pois, sillä nukun olohuoneessa (tilaa ei ole....)ja tietysti siellä on tv ja tietokone. Näetkö meille suurempaa asuntoa? Entä työ? Löydänköhän oman paikkani maailmassa????


      Kiitos, jos vielä jaksat vastata :)

    • Hei
      sinun olisi löydettävä teille uusi asunto, se auttaisi paljon terveyttäsikin.
      katsoisit vaikka hieman halvempaa tai samanhintaista asuntoa, pääasia että SINÄ saat oman makuuhuoneen. ja ne sähkölaitteet ovat huonossa paikassa makuuhuoneessa.
      uskon, että kun saat oman rauhallisen makuuhuoneesi, sinun uniongelmat loppuvat.
      tottakai sinä löydät oman paikkasi, onhan sinulla nytkin ihanat lapset ja rakas kotisi. ja ystäviäkin sinulla on.
      työasiaan tulee muutoksia, lähde tosimielin katselemaan töitä.
      mutta kuule, osta edes sellainen johto telkalle ja tietokoneelle, mistä saa sammutettua sen kaiken virran yöksi.

      t: Keskiyö

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      140
      5369
    2. Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät

      Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa
      Maailman menoa
      75
      3621
    3. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      107
      3504
    4. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      64
      2768
    5. Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa

      Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.
      Maailman menoa
      37
      2367
    6. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      119
      1742
    7. Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin

      Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta
      Maailman menoa
      363
      1228
    8. Sinusta kulta paljastuikin yllättävä

      taito. Vaikuttavaa. ❤️
      Ikävä
      49
      1186
    9. 51
      928
    10. PrimeTimen kaikkitietävä yli-ihminen taas superasiallisena

      Joku mistään mitään tietämätön antaa täysin vääriä ohjeita ihmisille. Onneksi maailmanhistorian ylivoimaisin yleisnero k
      Ähtäri
      59
      755
    Aihe