Tuhlaajapojan paluu.

Äänestin persuja mutta haluaisin palata takaisin Keskustan pariin. Kike elomaan vaihdevuosikirja oli hyvä esimerkki persulaisuudesta johon minä en halua kuulua !

Kuntavaaleissa äänestän jälleen Keskustaa ja Väyrynen on jo selvä äänestyskohteeni.

Pitäisikö haudata sotakirves kaikkien ja kääntää uusi sivu politiikan historiassa kun on sivut niin sameita nykyisin :D
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hyvä päätös. Oikein olen tässä minäkin miettinyt, että millä ihmeellä se äänestysinto saavutettiin. Eihän Persut ole tehnyt koko elinkaarensa aikana Vennamon ajoista lähtien yhtään tekoa äänestäjiensä hyväksi. Muut sentään yrittää tulla keskenään toimeen ja miettivät yhdessä ratkaisuja. Persut eivät tarvitse muuta kuin Soinin.

Äänestä

Juuri näin. Maaseudulle on jo nyt koittanut paljon vahinkoa tuosta hartiattomasta virtuaalipuolueesta jonka elämäntehtävä on vastustaa erilaisuutta ja EU:ta.

Kunhan äänestäjät kyllästyvät Soinin muuttumattomaan mantraan niin kato on kova puolueesta.

Äänestä
  • Eikös Paavo Väyrynenkin vastusta EU:ta? Ainakin viimeksi kun kuulin asia oli näin. Toisaalta, väykyllä ne mantrat ei todellakaan ole olleet muuttumattomia. Siksipä hän onkin keskustan presidenttiehdokas.

    Äänestä

Aiot siis munavarasta äänestää?? Ihmettelen??

Äänestä

Lue nyt kuitenki se vaihdevuosikirja ensin ja pidä sotakirves ojossa;);).
Saat samalla alkutuntumaa Kapu-vaarin maratonaloituksiin.

Minä olen ollut 2kk tällä palstalla ja vuoroviikoin olen kannattanut joko kepua tai persuja.

Äänestä

Minä en todellakaan äänestä enää KOSKAAN kepu loisia.
Sitä takinkääntäjä puoluetta (sdp;n lisäksi) suomi ei enää kestä.
Saa häipyä historiaan kivikasoineen.

SULO AITTONIEMI puhui totta keskustasta.

VARSINAISIA LOISIA.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TaasKeppana kirjoitti:

Äänestin persuja mutta haluaisin palata takaisin Keskustan pariin. Kike elomaan vaihdevuosikirja oli hyvä esimerkki persulaisuudesta johon minä en halua kuulua !

Kuntavaaleissa äänestän jälleen Keskustaa ja Väyrynen on jo selvä äänestyskohteeni.

Pitäisikö haudata sotakirves kaikkien ja kääntää uusi sivu politiikan historiassa kun on sivut niin sameita nykyisin :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu