Eli Venäjällä peloittelu !
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/115939-sotilaallinen-isku-suomeen-”meilla-ei-olisi-ketaan-joka-vastaisi-tuleen”
Tekisi mieleni sanoa saa****n tu****t !
Venäjä on mahdollisuus EI UHKA !!!
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/115939-sotilaallinen-isku-suomeen-”meilla-ei-olisi-ketaan-joka-vastaisi-tuleen”
Tekisi mieleni sanoa saa****n tu****t !
Venäjä on mahdollisuus EI UHKA !!!
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ei ole näköpiirissä...
21:10 muuan
..sellaista syytä, joka saisi Venäjän hyökkäämään nimenomaan Suomeen. Kynnyskin on kansainvälisen yhteisön vuoksi tavattoman korkea.
Vain laajempaan konfliktiin Suomi voisi joutua. Silloin NATO-maitakin hyvin todennäköisesti olisi mukana. Mitä tästä Suomen kannalta voisi seurata, sitä en välitä nyt pohtia.
Epäisänmaallista on myös huonontaa suhteita Venäjään puhumalla julkisesti sen uhasta ja hyökkäysaikeista. Ainakin poliitikoilta ja toimittajilta voi odottaa pidättyvyyttä. Turhanaikaisen spekuloinnin välttäminen ei ole itsesensuuria, vaan normaalia järkevyyttä.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/115939-sotilaallinen-isku-suomeen-”meilla-ei-olisi-ketaan-joka-vastaisi-tuleen”#comments
Asialla Sauli Niinistö & hovipojat :D
Näkeehän tuon nyt sokea Mooseskin mikä tässä jutussa on takana. (se mooses joka yksin vaeltaa laarin pohjalla tjs. )
Kaikki temput käyttöön pressavaaleihin voe voe
Tuota.......haluaiskohan kukaan oikeesti siihen edes vastata?
On nääs niin tyhjiin tuo eurooppa meidät kupannut että näinköhän enää mikään huononis?
"sudeettivenäläisiä" on jo tarpeeksi Suomessa n. 50000 joiden apuun Venäjän joukot tulevat. Venäläiset tulevat ottamaan idästäpäin palasen kerrallaan niinkuin
GEORGIASTA
Venäläiset ovat saaneet haltuunsa maita...ostamalla idiootisuomalaisilta isänmaanpettureilta...maat ovat "strategisesti" mielenkiintoisissa paikoissa.
näin se parasiittiheimo toimii
Toista se on ruottalaiset parasiittiheimot joilla merkillinen taipumus miesten raiskaamiseen ja muuhun seksuaalisesti arveluttavaan toimintaa sillä he ryöstivät suomea satoja vuosia ja eivät antaneet itsenäisyyttä ennen kuin venäjä hääti ne parasiitti perverssit pois suomesta ja antoivat viellä suomelle itsenäisyyden.
Suuri vahinko että muutama mätä huurri jäi saastuttamaan suomalaisten ilmaa!
suomella on täydet valmiudet ydinaseen rakentamiseen sekä rikastetun plutoniumin valmistukseen. Teknologia ja ammattitaito tähän on riittänyt viimeiset 30 vuotta ja enemmänkin.
Ihmettelen jos Suomella ei vielä olisi taktisia ydinaseita, itse uskon että on
Missä Venäläiset turistit saavat parempaa palvelua kuin Suomessa?
Venäjällä ei ole mitään syytä edes suunnitella sotatoimia suomea kohtaan.
Ja tässäpä ideoiden idea :
Suomalaiset vuokraavat Venäjän Karjalan ja perustavat sinne Ikaalisten kylpylän tapaisia ja muita miellyttäviä vapaa-ajan täyshoitoloita, kaikkine mausteineen, Venäläisiä lomailijoita varten!
Ja nimenomaan Suomalaisten rakentamia. Suomalainen rakentaminen on huippuarvossa tämän päivän Venäjällä.
vastustan Natoa lähtemällä tänään reservistä sivariin - good riddance Nato and fascist USA!
Kokkareet ja porvarit imee niin antaumuksella jenkkien kullia, että tämä on odotettua. Myyvät kaiken rahasta.
Hannes Hynönen viimeisessä haastattelussa Askel-lehdessä:
Suomen turva Nato ja Jumala
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015120320774368_uu.shtml
Markku Mantila on Suomen pahimpia NATOttajia ja ryssävihan lietsojia.
Ryssä on aina ryssä. Mihinkään, mikä tulee itärajan takaa, emme koskaan ole voineet luottaa. Se vanha vainolainen... Puhukaa isovanhempienne kanssa, jos vielä ovat elossa.