Mistä on kyse?

satuolentokone

Siis täh? Onko täällä ihan oikeasti aikuisia ihmisiä jotka uskoo johonkin enkeleihin?
Pitäiskö tälle asialle itkeä vai nauraa?

4

200

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei satua..

      Kristus ja henget ovat kaikkialla ympärillämme.
      Henkimaailma on todellisuutta.

    • Olen minä

      Emme ole vain keho vaan paljon muutakin.

      Saat itkeä, nauraa tai vaikka molempia yhtäaikaa. Luot omilla tunteillasi, ajatuksillasi ja teoillasi oman todellisuutesi.

      Tulet kyllä muistamaan kuka todella olet.

      Hyvää ja seikkailurikasta matkaa kanssamatkaajani!

    • satuolentokone

      Käykö nää enkelit aina välillä moikkaamassa teitä vai uskotteko te niihin ihan vaan siksi kun Raamattu sanoo että semmosiaki on olemassa niin kai niihin täytyy uskoa vai siksi kun ne on jotenkin siisti juttu?

      • Olen minä

        Raamatun tieto asioista ja kirkon oppi kaikkinensa on melko vajavaista.

        Sisäinen maailma on se mitä kautta ihminen voi laajentaa tietoisuuttaan siitä kuka todella on ja mikä on elämän tarkoitus. Sitten kun olet valmis tutustumaan omaan itseesi ja omaan elämän tarkoitukseesi syvemmin niin tällä matkalla on mahdollista tutustua myös omaan enkeliin tai henkioppaaseen. Kun ymmärtää, että on paljon muutakin kuin vain keho niin ovet alkavat avautumaan suurempaan kokonaisuuteen, johon olemme aina yhteydessä, toiset tietoisemmin toiset tiedostamattaan. Ei se ole sen kummempaa kuin jutella omalle kaverille paitsi että enkeliltä voi saada sellaista ymmärrystä ja apua henkiselle matkalleen mitä kaverilta ei voi saada. Kuka tahansa voi opetella syvemmän yhteyden luomiseen. Kun ymmärtää, että kaikki vastaukset löytyvät itsestä niin totuuksia ja vastauksia ei enää tarvitse hakea itsensä ulkopuolelta kuten Raamatusta tai muistakaan (pyhistä) kirjoista. Joillakin tämä syvempi yhteys on "päällä" ilman opetteluakin. Toisilla se avautuu hitaammin, toisilla vauhdilla. Tietenkin aina on mahdollisuus syventää yhteyttään suurempaan ja laajempaan tietoisuuteen (rakkauteen) kun on siihen itse valmis. Näissä asioissa ei kuitenkaan ole oikeaa tai väärää kuten kirkot opettavat, vaan jokainen tekee matkaa omalla henkisellä polullaan niin kuin parhaaksi katsoo ja silloin se on juuri oikea polku itse kullekin. Jokainen kokemus on ihmiselle tärkeä ja niihin on piilotettuna aina syvempi merkitys ja kasvun mahdollisuus.

        Se mitä ihmisen normaalit aistit (näkö, kuulo ja tunto) kertovat maailmasta ovat hyvin pieni osuus siitä mitä kaikkea muuta on olemassa. Tämä ehkä kertoo jotain siitä, miten vajavaista on ihmisen tieto ja ymmärrys vielä siitä kuka hän todella on ja mikä on elämän syvällisempi merkitys.

        Sinullakin on auttajia ympärilläsi vain odottamassa yhteydenottoa. Et sinä yksin koskaan matkaasi tee.

        Iloa ja elämän ihmeitä matkallesi, sillä sinä olet mitä ihmeellisin olento maan päällä ja niin suuresti rakastettu. Ei ole toista samanlaista kuin sinä. Olet tärkeä ja arvokas ja voit sen tulla itsekin ymmärtämään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      101
      1233
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      91
      850
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      774
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      683
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      616
    6. 32
      605
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      574
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      558
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      523
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe