Lipponen kieltäisi perussuomalaiset, jos hän pääsee presidentiksi? Suoraan lainattuna hänen sanansa kuuluvat: "Pitääkö meidän hyväksyä persusuomalaisten puheet?" Outo ilmaisu koko kansan presidentiksi pyrkivältä.
Lipponen haluaa kieltää Perussuomalaiset
kas, kun on äkee...
767
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ukon pitää saada huomio kiinnittymään muuhun kuin omiin asioihin esim.oma firman tilinpäätös antamatta, Suomen vienti euroon eli se suurin kusetus kansaa kohtaan. Ei kukaan kyllä tuollaista muumiota äänestä tai jos äänestää niin pitäisi viedä terveystarkastuksen kautta holhoukseen. Sama taakka se Niinistölläkin on riippana eli euroon vienti. Alkuviikon ohjelma sen kertoikin mitenkä Eu vääristelee ja kääntelee omia ohjeitaan ja siellä se yksi idiootti kansa on ainut joka yrittää pitää kiinni kaikista direktiiveistä. Suomi=EU:n hölmölä.
"Pitääkö meidän hyväksyä Lipposta EDES presidentti ehdokkaaksi?"
Tuollahan vasta puhtaat jauhot on pussissa.
En itsekkään ymmärrä Paavo Lipposen "agressiivista" ja "ärhentelevää" suhtautumista PerusSuomalaisiin. Mielestäni PerusSuomalaiset ovat olleet sanamuodoissaan, niin suullisesti, sanallisesti ja kirjallisesti KORREKTEJA JA ASIALLISEN REILUJA, niin Poliittisessa kuin hänen "Persoonaansa" kohdistuvissa mielipiteissä ja kannanotoissa. Kysynkin nyt Paavolta, niinkuin mies mieheltä ja käsi sydämellä. Paavo Mikä on? Mikä Ahistaa?
No ei todellakaan pidä hyväksyä! Vihapuheet, rasistiset laukaukset, kuvottava puolitotuuksiin nojaava populismi, turha islamilla pelottelu, kaikki stanan sanelut....pskaa.
Kyllä Paavon pitäisi nyt hieman "RYHDISTÄYTYÄ" ja "PISTÄÄ ITSENSÄ POKIIN" Tuollainen "Ärhentely" ja "Riehuminen"ei ole todellisen Valtiomiehen ja ex-ministerin käytöstä.Hyi! Paavo! TUHMA!
""Pitääkö meidän hyväksyä persusuomalaisten puheet?"
Paavolta aiheellinen kysymys, ja Soinin Timppahan vastasi tähän kysymykseen.
Timppa ei hyväksy Jussin puheita ja Jussi ei saa leikkiä ryhmänsä kanssa kahteen viikkoon. Jos Isä Timo ei hyväksy mitä tahansa puheita persuilta, ei tietenkään meidän muidenkaan tarvitse niitä hyväksyä.
Otsikko "Lipponen haluaa kieltää Perussuomalaiset" on jo huvittava. Miten se Paavo voisi KIELTÄÄ persut??? Todennäköisesti Isä Timo ja Pirkko joutuvat jossain vaiheessa näitä mamuraiskaus-Jameksia laittamaan pihalle, mutta se ei haitanne ketään.
Tällä hetkellä käytännössä Halla-ahon, Hakkaraisen, Hirvisaaren ja muiden SS henkisten puheet kuuluvat persuissa päällimäisinä. Soinikin siellä taustalla jossain puskassa mölisee. Persuissa SS häntä heiluttaa koiraa, eikä Soini mahda sille enää mitään. Tottakai Lipposta kuten kaikkia muitakin demokraatteja kiinnostaa: Miksi Soini on anatutunut SS:n edessä ehdoitta ja ilmeisen lopullisesti??