Asiakirjaväärennökset arkista kokoomuksessa

Olen yrittänyt tuoda julki huolestumiseni suomalaisen politiikan moraalista. Mielestäni asiakirjaväärentäjän valitseminen puolueen puheenjohtajaksi on merkki arvojen löystymisestä.
Se heikentää myös politiikan uskottavuutta. Tällä palstalla on kiivaasti puolustettu asiakirjaväärentäjää ja vähätelty tekoa. Ilmeisesti kokoomuksessa asikirjaväärennökset ovat totuttua arkea vai kuinka?
4121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Oli jopa pääministerinä mahtavat 63 pv. Hänhän pisti lisäksi väärennetyn pöytäkirjan piiloon kassakaappiin kuin Väyrynen ja Suominen aikoinaan sen väärentämättömän sopimuksensa.
Onneksi Takkulalla oli kopiot alkuperäisistä. Niihin vielä palataan.

Äänestä
  • Olen samaa mieltä kanssasi, että Annelin osakseen saama vääriin tietoihin perustuva jahti on loputtava.

    Äänestä

ja sama lässyn lässy. Kyllä kai sinä huomasit tarinan tämän aamun Hesarissa. Positiivisia asioita oli sentää roppakaupalla, joten kyllä se pesee tämän "rötöksen", Joka ei sitten loppujen lopuksi ollut muuta kuin kateellisten ihmisten nostattamaa juttua.

Äänestä

Kansalaiset osoittivat luottamustaan sekä kokoomukselle että Annelille, joten moraali on se mikä on. Kun äänestävä kansanosa on mitä on ja muut päättävät nukkua, niin sen mukaan mennään. Omalta kohdaltani olen tästä jo vetänyt sen johtopäätöksen, että tämän johdon alla kaikki käy kunhan ei kiinni jää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Timppa kirjoitti:

Olen yrittänyt tuoda julki huolestumiseni suomalaisen politiikan moraalista. Mielestäni asiakirjaväärentäjän valitseminen puolueen puheenjohtajaksi on merkki arvojen löystymisestä.
Se heikentää myös politiikan uskottavuutta. Tällä palstalla on kiivaasti puolustettu asiakirjaväärentäjää ja vähätelty tekoa. Ilmeisesti kokoomuksessa asikirjaväärennökset ovat totuttua arkea vai kuinka?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu