Narkkarit asiakkaina

ruukkukukkanen

Kuinka paljon narkkarit aiheuttavat ongelmia tai vaaratilanteita takseissa? Olen kuullut, että he eivät hirveästi takseilla kulje hinnan vuoksi vaan suosivat busseja? Onko taksikuskia koskaan uhattu neulalla?

9

321

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • narkkari tKSI

      Taitaa ne narkkarit nykyään olla taksissa kuskin paikalla.

      • ajelija@

        Pidäpä narkki pienempää suuta. Tais jäädä piripäältä taksiliite saamatta kun pitää katkerana päätään aukoa...


      • aakkon.
        ajelija@ kirjoitti:

        Pidäpä narkki pienempää suuta. Tais jäädä piripäältä taksiliite saamatta kun pitää katkerana päätään aukoa...

        Taksiliitteen saat olit sitten millainen piripää tahansa,en kyllä pitäisi sitä kovin suurena saavutuksena elämässä, päinvastoin hävettäisi myöntää omistavani sellaisen..
        Eihän kuin tarvitse katso taksiasemalle missä on taksinkuljettajia niin näkeehän siinä aikamoisia luusereita jotka luulevat olevansa jotakin.

        P.s. uusikaa nyrt edes pukeutimistyyliä.(hi hih).


      • .nokkaa
        aakkon. kirjoitti:

        Taksiliitteen saat olit sitten millainen piripää tahansa,en kyllä pitäisi sitä kovin suurena saavutuksena elämässä, päinvastoin hävettäisi myöntää omistavani sellaisen..
        Eihän kuin tarvitse katso taksiasemalle missä on taksinkuljettajia niin näkeehän siinä aikamoisia luusereita jotka luulevat olevansa jotakin.

        P.s. uusikaa nyrt edes pukeutimistyyliä.(hi hih).

        Uusi sinä kirjoitustyyliä ("pukeutimistyyliä").


    • tl7tolti

      Paljon kulkee myös taksilla. Ei kaikki narkkarit ole onnettomia ja syrjäytyneitä reppanoita. Moni ihan työssäkäyvä ihminen vetää suoneen ja rahoittaa piikkinsä omalla, ei varastetulla rahalla.
      Usein on käynyt niin että siisti pukumies käyttäytyy täysin sekavasti ja arvaamattomasti. Silmät seisoo päässä ja suu suoltaa mielikuvitusjuttuja. Ei narkkaria voi heti ulkoisen olomuodon perusteella tunnistaa.
      On kyydissä tietenkin niitä jo kaikkensa menettäneitä reppahuisuja pää kamoissa. Niille taksin hinta on täysin toisarvoinen seikka koska ne harvoin aikovat maksaa matkastaan. Tää on tämän päivän elämää ja sen kanssa on vain elettävä.

    • Meitä on moneksi

      Kannabiksen käyttäjät on sellaisia uneliaita tyyppejä. Tosin taksiin nousu ja ulospääsy sujuvat kuin hidastetussa filmissä, mutta täytyy sen aikaa odotella.

    • taksikunkkuja

      "uusikaa pukeutumistyyliä" eikö taksikuskin asu ole ihan nykyaikaisen näköinen ja siisti? sitäpaitsi taksi-isäntien vuositulot ovat 55-70 tuhatta euroa!

    • jorma..

      no jos on tuollaiset vuositulot,luulisi että on varaa käydä pesulla ja pestä housut! Nyt kun istut taksii siellä on useimmiten p.haiseva kuski epäsiisteissä vaatteissa.

      • Pakko kuitata hehheh

        Aika kuvaava nimimerkki :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      264
      9932
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      194
      5664
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      164
      5234
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      75
      4881
    5. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      4
      2723
    6. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      212
      2449
    7. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      12
      2279
    8. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      354
      2022
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      21
      1705
    10. Minkälainen auto

      Kaivatullasi on? Väri/Merkki? :)
      Ikävä
      90
      1617
    Aihe