Brittikomedia 2000-luvulla?

muistatko???

Jossakkin vaiheessa 2000-luvulla tuli hyvä, muistaakseni brittiläinen, komedia sarja. Sarja kertoi v-mäisestä toimistopomosta joka ei tehnyt juuri mitään töitä vaan kiusasi muutamaa alaistaan. Firmalla oli myös vielä pervompi, vanhempi johtaja (joka yhdessä jaksossa mm. vetäisi "mäihät" japanilaisen asiakkaan voileivän väliin). Yksi pääosan esittäjistä oli intialainen nainen ja toinen alainen oli silmälasipäinen mies.

Muistaako kukaan?

2

307

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yuri Member

      Joo, muistan. Joku sitä on aiemminkin täällä kysynyt, ja vastasinkin. Nyt en taas heti muistakaan... öööööö...

      Päähenkilön nimi (rooli-) oli muistaakseni Bob Slay tjs... googling... tämä:
      http://www.imdb.com/title/tt0238796/

    • muistatko???

      Kiitos! Juuri tuota sarjaa hain. Halusin tähdittää sarjan imdb:ssä ja tarkistaa tehtiinkö siitä enempää tuotantokausia kuin telkusta tuli. Voi olla että etsin vielä jaksot netistä ja katson uudelleen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kerro kiva muisto

      Kaivatustasi
      Ikävä
      94
      1763
    2. Sinkkujen kommentti järkyttävään raiskaukseen

      Mikä on kommenttisi tähän järkyttävään raiskaukseen? https://www.is.fi/uutiset/art-2000011204617.html Malmin kohuttu sa
      Sinkut
      358
      1179
    3. Susanna Laine, 43, pohtii tätä muutosta itsessään iän karttuessa: "En tiedä, onko se vähän ikäjuttu"

      Susanna Laine on kyllä nainen paikallaan Farmi-juontajana ja myös Tähdet, tähdet -juontajana, eikös vaan! Lue Susanna
      Suomalaiset julkkikset
      18
      1178
    4. Mikä on horoskooppisi?

      Entä tiedätkö kaivattusi?
      Ikävä
      96
      1038
    5. Onks se väärin jos

      Tutustuttaisiin edes vähän enemmän?
      Ikävä
      62
      833
    6. Vanhemmalle naiselle

      Kirjoitan tällä vanhalla otsikolla vaikka se joku toinen anonyymi naisen kaipaaja innostuukin tästä ja käyttää taas sam
      Ikävä
      36
      811
    7. Hyvää yötä

      Söpöstelen kaivattuni kanssa haaveissani. Halaan tyynyä ja leikin että hän on tässä ihan kiinni. *olet ajatuksissani
      Tunteet
      6
      754
    8. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan? Sinusta paljon kiinni
      Ikävä
      46
      706
    9. Lapuan liike nyt! rähinöimässä Tampereella

      Avoimen rasistisen ja fasistisen sinimustan liikkeen poprukat riehuvat Tampereella parasta aikaa.
      Maailman menoa
      132
      698
    10. En vaan ymmärrä

      Sinulla on hyvä puoliso, perhe, periaatteessa kaikki palikat kohdillaan. En ymmärrä, miksi haluat vaarantaa sen. Minulla
      Ikävä
      42
      680
    Aihe