Ulkoinen kelluke/kumituubi pieneen itsetehtyyn purjeveenseen?

Walker Bay -purjejollissa on ulkoinen kelluke kaatumista estämässä. Mistähän vastaavan voisi saada tai tehdä?
3135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Styroksia rautakaupasta ja sen ompelet siististi pressukankaan sisään ja pulttaat kylkeen

Äänestä

Yksi mahdollisuus olisi sitoa riittävän isoja lepuuttajia toisiinsa ja kiinnittää ne laitaan kuten esim. luotsiveneissä on tehty.

Äänestä

Riittäisiköhän rautakaupasta yms saatava putkieriste? Niitä on saatavissa valmistettuna eri materiaaleista (solumuoveista), sekä kovista, että pehmeistä, google löytää. Saattaisi löytyä sellaisiakin kokoja, että voisi pistää päällekkäin, jotta kantavuutta tulisi lisää. Sisimmäksi sitten köysi, jolla kiinnitys onnistuu. Näppärä emäntä voisi vielä ommella päälle suojapussin kauniista kankaasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nuuskamuikku51 kirjoitti:

Walker Bay -purjejollissa on ulkoinen kelluke kaatumista estämässä. Mistähän vastaavan voisi saada tai tehdä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu