Tällainen "arvovaltajohtaja" olisi tarjolla SDP:n presidenttiehdokkaaksi. Äänestän ehdottomasti !
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011092714467466_uu.shtml
Paavo Lipposen väkivaltainen menneisyys !
15
360
Vastaukset
- pakoon vasemmistosta
Nyt tietysti Lipposen on hyvä kiistää, koska suurinosa tuonajan porukasta on jo haudassa! Muistan oman ajan vasemmistolaisista koulussa hyvin agressiivsta porukkaa! Nyt mukamas tuo porukka rauhanrakenttajia?
- hehehehhehe
Nyt Lippo saa Helvetin Enkeleiden rahat ja äänet. Ei siis huolta lipolla eikä demuilla.
- ei väkivaltaa koului
Väkivaltaisia hakkajia on koulussa tarpeeksi. Opettajan saavat pelätä terveytensä ja jopa henkensä edestä. Esitän, että Paavo Lipposen presidenttiehdokkus evätään ja tilalle otetaan sopivampi henkilö.
Koulussa opettajaneena on tyrmistynyt sellaisesta mahdollisuudesta, että presidentiksi pyrkisi agressiivinen ja väkivaltaisesti käyttäytyvä henkilö.- Väkivaltaisuus pois:
.
Silmitön Väkivalta on saatava politiikasta pois!!!!!!1!!!1!
.
- knsln
Demari hakkaa aina!
- kauheeta............
Kauheeta, pelkään vasemmistoa!
- Pekka Kalle
Naurettavinta oli, kun Lipponen veti herneet nenään Aamulehden satiirikko Olli Helenin asiaa koskevasta kolumnista. Olii Helen on piikitellyt kolumneissaan milloin mitäkin politiikkoa, mutta ainoastaan Lipponen on vetänyt herneen nenään ja uhkasi Aamulehteä jopa oikeustoimilla.
Jäljet johtavat sylttytehtaalle ja asiassa on tietysti vinha totuus takana.
Tällainen persoona maamme presidentiksi? - paavo häviää vaalit
Nostan hattua Alma Medialle. He sentään uskaltavat sanoa Lipposesta niinkuin tietävät asian oelvan. Kulissien takana Alma Mediaa uhkaillaan, mutta tässä kohtaa journalistinen rohkeus piti.
Nyt kun joku uskaltaisi kertoa demarien taustavoimista mm. Hesarin pääomistajasta, Erkosta niin varmasti löytyi iloista luettavaa.
Demarien taustoista kaikenlaisissa sotkuissa on kerrottava! - Turpaan vain ja on..
Kumpuaako agressiivinen käytös jo 60 luvulta.Jollei asiat luista muuten,niin vetäisempä kaveria nokkaan.Nokkapokalla niitä asioita on ennenkin tässä maassa asioita hoidettu.
- sikamaista
Väkivaltaa ei tule suvaita. Ei varsinkaan koulussa.
- sdp, vihapuolue
Myös väkivallan uhkaaminen on alhaista, varsinkin jos nyrkinheiluttaja on isompikokoinen.
Tälläinen presidenttiehdokkaana? Eikö ketään muuta ole? - ankanlasku
Olipa lehti sen verran rehellinen, että pyysi mokaansa anteeksi!
- viliperit nyt
Juoruämmät esiin!
Tässä Lipposjutussa jatkui sama jankutus, vaikka asia oli selvitetty. Tulkaapa nyt reilusti esiin jos pystytte! Tämä tyyli onkin täällä kovin yleistä.
Vaikka en ole Lipposen kannattaja, täytyy silti joku roti asioissa olla.- vaikka voissa paista
Raakalaisia ei pidä päästää presidentiksi. Lipe ei kelvannut eu:hun niin täytyi ottaa Neuvostoliitosta pesti (ei venäjä vaan Neuvostoliitto)
- tyk opettaja evp
Koulujen opettajan joutunut päivittäin puukolla uhatuiksi, solvausten kohteeksi tai muuten vihapuheiden vastaanottajaksi.
On todella törkeät, että Lipposen kaltaisia, kouluväkivaltaa väheksyviä ihmisiä kuunnellaan. Lipponen vaikuttaa olevan todella töykeä ja muita väheksyvä henkilö. Ei pelkästään koulunopettajia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1916752- 382451
- 1872149
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101443Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.1211420- 731107
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241067Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,311048Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty44971Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke13956