Valaistuminen nyt helppoa kelle tahansa!
"Alussa Jumala loi taivaan ja maan ja kaikki, mitä niissä on! Ja teki Ihmisen omaksi kuvakseen!"
"Jumala oli Kristuksessa Jeesuksessa ja sovitti koko maailman synnit itsensä kanssa ja on sovintosaarnan säätänyt!" Ensimmäisenä Helluntaina Jumala vuodatti Pyhän Hengen apostoleille ja läksivät tuota saarnaamaan josta muodostui Kristinusko, jossa tuo saarnaaminen on tallessa!
"Jumala käskee kaikkien ihmisten kaikkialla tekemään parannuksen ja uskomaan Jeesuksen nimessä syntinsä anteeksi!" Ja kaikki tuo "ilman rahaa, ilman hintaa!"
Jeesus sanoi itsestään:" Minä Jeesus olen maailman valkeus, joka minua Jeesusta seuraa, hän ei pimeydessä vaella!"
"Joka uskoo Jeesukseen, pelastuu ja saa iankaikkisen elämän!"
Uuden Testamentin mukaan
Voiko valaistuminen olla helpompaa, eli tarvitsee vain uskoa Jeesus omaksi Vapahtajakseen, niinkuin Uusi Testamentti opettaa!
Budhalaiset voivat nyt helposti valaistua!
kerty
1
187
Vastaukset 1
- Kurdahh
Mitäs vittua, miten tämä liittyy buddhalaisuuteen mitenkään :D
Taitaa olla jonkun kiihkokristityn virittämä ansa, tosin vitun paska sellainen :DD
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän511001Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll16881Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501799- 46737
- 42664
- 37619
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE166553Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37540Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan57518