Natsipuhuja on SL:n hallituksessa

Eduskunnassa natsipuheistaan tunnettu Jussi Niinistö on Suomalaisuuden liiton hallituksen jäsen!

Toisaalta, eihän tämä ole mikään yllätys. Vastahan liiton kotisivut siivottiin ja sieltä poistettiin hakaristit.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Pitääkin pyrkiä jäseneksi.

Äänestä

Kyllähän se niin on että nettifennon mieltä painaa huono yhteiskunnallinen omatunto.

Koulutodistus nelosia täynnä ja sitten yhteiskuntaa persujen kautta valloittamaan!

Ei ole hyvä lähtökohta eikä lopputulema.

Hirvee otsakipu on nettifennolla nyt. Ja häpeän tunne.

Näin on.

Äänestä
  • Suomalaisen nelonen verrannollinen Suomen ruotsalaisen noin "kiintiö" kasiin.

    Äänestä

Tarkoitat siis sen Freudenthal-mitalin jakajien puoluetta.

Mikä sen nimi nyt olikaan?

Äänestä

Tietenkin Freudenthal, hölmö.

Äänestä

16.9.2011 tuli RADIOSTA eräässä YLEn ohjelmassa väite, kuinka tuo lause, "Kun kuulen sanan kulttuuri, poistan revolveristani varmistimen.", oli Göbbelsin lanseeraama! Kylläpä onkin toimittajien "tietopuoliset" jääneet kovin köykäiseksi.

http://fi.wikipedia.org/wiki/Hanns_Johst

Kuuluisin Johstin kirjoittama repliikki on varmasti: “Jos kuulen sanan ‘kulttuuri’, poistan varmistimen Browningistani!” Näin lausuu päähenkilö nuori SA-mies Schlageter, josta tuli SA-joukkojen marttyyri.

http://fi.wikipedia.org/wiki/Uuno_Hirvonen

"Kun kuulen sanan kulttuuri, poistan revolveristani varmistimen." Lause kuultiin alkujaan saksalaisen kirjailijan Hanns Johstin näytelmässä Schlageter, mutta väitetään usein tulleen m.m. Goebbelsin tai Göringin suusta.


Miten tuo kaikki liittyy Niinistöön ja hänen natsitteluunsa?

Äänestä

Ei nyt kyllä olette erehtyneet, vai onko tämä piilonatsismia..? Eikö malkaa nähdä omassa silmässä.?

Suomen ruotsalainen puolue lempinimeltään SFP=Suomen Fasistisin puolue.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


B S kirjoitti:

Eduskunnassa natsipuheistaan tunnettu Jussi Niinistö on Suomalaisuuden liiton hallituksen jäsen!

Toisaalta, eihän tämä ole mikään yllätys. Vastahan liiton kotisivut siivottiin ja sieltä poistettiin hakaristit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu