KIITOS APLODEISTA KIITOS !
HYVINVOINTI PARANEE KUN
VEROJA VÄHENNETÄÄN !
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
totta !!
Virkamiehet ja poliitikot ovat rikollisia joita elätetään verorahoilla, kuten olemme huomanneet.
Verorahoilla ei tartte elättää muuta kuin poliisit, armeijan ja oikeuslaitoksen. Kaikki muu toiminta voi olla busineshommia.
Miksi vain joku tietty ryhmä saa valtiolta ylimääräistä avustusta vuosikausia. Vuosien kuluessa työtön saa omakotitalon hinnan "lahjuksena" ja vastuunsa kantava työllinen ei saa mitään. Miksi yhteiskunnassamme sallitaan näin vakavaa eriarvoisuutta ja työllisten sortoa?
myötä paskasakki joutuu lähtemään töihin, myös virkamiehet. On mukava katsoa kun ikiloiset Katailoinen, Urpiloinen ja Thorsloinen ovat töissä vaikka asematunnelin burgerissa, iloisesti myyden hodareita aamuyöllä rehellisille suomalaisille.
Rehelliset ihmiset tienaavayt sillä kun verotusta vähennetään.