Hetki sitten kävin parvekkeella hoitamassa nikotiiniaddiktiotani, jotakuinkin valvotun yön ja viikolla sattuneiden takaiskujen turruttamana.
Hetkellisesti sain hymyn ja tyyneyden takaisin. Kiitokseni annan tuolle silmien ja mielen kanssa rakastelevalle auringonnousulle syksyisen viileässä aamuilmassa.
Taivaanrannan pilvikerroksille, joissa keltainen taittuu heleän oranssiksi ja haalean vaaleanpunaisesta turkoosin kautta vahvaan sinerrykseen.
Mahtavaa!
Hain kameran sisältä jotta voisin kauneuden jakaa, mutta tuossa pienen tovin aikana oli tuo pilviin heijastunut väriloisto laimentunut. Menettänyt turkoosin ja syvimmän sinen.
Muistikuvaa vain nyt ihastelen.
Upea aamutaivas...
TaivrannanMaalari
1
189
Vastaukset 1
Muistit ovat ihmisen parasta aikaa. Jos vaan muistaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 124846
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.26821Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s40733- 39705
Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?47630Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?67558Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?57555- 76547
- 34525
- 50508